Дослідження щодо готовності до навчання у прифронтових школах

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Результати дослідження щодо того, як відбувається відновлення навчання в школах у прифронтових областях

Готовність прифронтових шкіл до навчання

Стратегії успішної комунікації керівника

Благодійний фонд «Восток SOS» презентував результати моніторингу готовності прифронтових закладів освіти до нового навчального року. За даними дослідження, кількість учнів у таких школах зменшилася на чверть порівняно з минулим роком.

Детальніше ознайомитися з результатами дослідження можна за посиланням або в прикріпленому документі. 

Відповідно до результатів моніторингу, 47% закладів освіти мають пошкодження, які спричинені російською агресією. Найчастіше це обстріли або прямі влучання в будівлі, які призвели від повного руйнування або необхідності серйозного ремонту та відновлення приміщень.

Через пошкодження та нестабільну безпекову ситуацію, більшість досліджених закладів освіти працюють онлайн. Тільки 3% перейшли в офлайн, а 15% планують впровадити змішаний режим навчання (на 10% більше за минулорічний показник). Однак 13% шкіл, працівники яких узяли участь у дослідженні, не мають стабільного доступу до інтернету, а 29% залишилися без інтернету взагалі.

Проведене дослідження показало, що зменшення кількості учнів можна спостерігати як у школах в окупації, так і тих, які знаходяться під обстрілами або розташовані близько до кордону з росією. До початку повномасштабної війни ці школи навчали понад 54 000 учнів, а 2022-2023 навчальний рік закінчили лише 40 000.

Чверть опитуваних учнів наразі перебувають в окупації. 41% дітей переїхали (23% в межах України, ще 18% за кордон), а 34% учнів нікуди не виїжджали та знаходяться у своїх населених пунктах.

Окрім того, у кожній третій школі частина вчителів знаходиться в окупації. Здебільшого, це викладачі закладів освіти, приміщення яких розташовані на ТОТ. Однак, дві третини таких шкіл змогли вивезти принаймні половину вчителів.

Також учасники опитування зазначили, що їхні школи мають проблеми з нестачею персоналу. Найбільше не вистачає вчителів:

  • фізики,
  • математики,
  • хімії,
  • біології,
  • іноземних мов.

Однією з найважливіших потреб закладів освіти, згідно з даними опитування, є технічне та матеріальне забезпечення. Зокрема, найбільша потреба є в:

  • комп’ютерах,
  • принтерах,
  • інтерактивних дошках,
  • меблях,
  • інвентарі.

Зокрема, заклади освіти потребують ремонту та відновлення інфраструктури, розмінування територій поблизу, а також психологічної підтримки для дітей, які пережили травмуючі події та стрес внаслідок війни.

За результатами дослідження, 5% представників закладів освіти повідомили, що вже розпочали відновлення закладів освіти. Однак допомоги від держави, міжнародних партнерів і волонтерів не завжди вистачає для відбудови шкіл і підтримки освітнього процесу.

За матеріалами НУШ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71853

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8110

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35064

Медичний огляд майбутніх першокласників - 2025

Коли діти повертаються за парти під час війни, головна умова – безпека всіх учасників навчального процесу. Незалежно від того, яку форму навчання для дитини оберуть батьки, саме вони відповідають за проходження обов'язкових щорічних профілактичних медоглядів.
18940

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді