Хто та як може отримати ґаджет для навчання дитини

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Хто може отримати ґаджети для навчання та як подати запит і моніторити розподіл девайсів

Ґаджети для навчання дітей

Оновлена посадова інструкція вчителя початкових класів

В Україні у 2023 році понад 35 тисяч дітей отримали девайси для навчання, до кінця року передадуть ще приблизно 40 тисяч пристроїв.

Таку інформацію зазначили в Міністерстві освіти й науки України відповідаючи на найпоширеніші запитання щодо отримання ґаджетів для навчання.

Інформацію про потребу в девайсах Міносвіти збирає через департаменти освіти і науки ОВА. Області проводять опитування громад, а громади — закладів освіти. Тоді каскадним методом міністерство визначає потребу та передає дані партнерам із розвитку.

Як зауважили в МОН, кожна громада чи область може напряму комунікувати з партнерами. Для консультацій щодо фандрейзингу та залучення донорської підтримки в міністерстві радять писати на пошту: [email protected].

Насамперед ґаджети для навчання можуть отримати соціально незахищені категорії населення:

  • діти з малозабезпечених сімей;
  • багатодітних сімей;
  • внутрішньо переміщені діти;
  • діти з ООП, інвалідністю;
  • діти, які позбавлені батьківського піклування.
🎲 Педнавантаження, штатний розпис і табелювання

За інформацією освітнього відомства, пріоритетними є області, у яких переважає дистанційне навчання. Між ними девайси розподіляють пропорційно.

Відслідковувати процес передачі пристроїв можна за допомогою спеціального дашборду. Там можна дізнатися про кількість ґаджетів, переданих конкретній області, населеному пункті чи закладу освіти, спостерігати, скільки девайсів отримують учні і вчителі та у разі невідповідностей можна залишити відгук.

Алгоритм дій для отримання девайсу:

  • батьки мають зафіксувати потребу в девайсі через подання відповідної заяви до закладу освіти, де вчиться дитина;
  • після передання такої інформації від шкіл та громад, згодом департаменти освіти й науки ОВА отримують обладнання через підписання актів приймання-передавання з партнерами та розподіляють пристрої серед громад, а громади — серед закладів освіти;
  • останні є юридичними власниками девайсів і передають їх дітям і вчителям, які потребують їх найбільше в користуванні;
  • у разі несправностей або втрати девайсу, заклад освіти має намагатися забезпечити його відновлення самостійно. Якщо обладнання не підлягає ремонту — треба застосувати процедуру списання.

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
48148

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
124

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
160362

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31588

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59680

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді