Як відбувається процес відновлення закладів освіти в Україні

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

За даними обласних військових адміністрацій, майже 1800 українських шкіл наразі зруйновані

Проекти відновлення українських шкіл і садочків

Нові вимоги до медоглядів працівників ЗДО

За даними обласних військових адміністрацій, майже 1800 українських шкіл наразі зруйновані. За останній рік вдалося відновити 410 шкіл завдяки фінансуванню з місцевих бюджетів, а також допомозі місцевих бюджетів.

Відповідну інформацію зазначив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков. 

Як він повідомив, попри війну, завданням держави є відбудувати безпечні і комфортні заклади освіти.

З Фонду ліквідації наслідків на відновлення закладів освіти скеровано 3,2 млрд грн. На ці кошти буде повністю відремонтовано 66 шкіл та 15 дитсадків.

Водночас до процесу капітальної відбудови шкіл та садочків також долучилися міжнародні партнери.

112 закладів освіти будуть відбудовані в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України та Програми відновлення України, що фінансуються за рахунок коштів Європейського інвестиційного банку. Загалом на це буде скеровано 7,13 млрд грн за двома програмами.

Окрім того, з гуманітарного бюджету Європейського Союзу виділено грантових 38,3 млн євро. Зокрема, Офісу Управління ООН з обслуговування проектів (UNOPS) та Програмі розвитку ООН в Україні (ПРООН/UNDP).

Зазначені міжнародні організації виступлять бенефіціаром проєктів з відбудови українських закладів освіти, пошкоджених внаслідок бойових дій та разом з громадами вже визначали конкретні проєкти.

Організація ПРООН допоможе у відбудові шкіл у 11 областях. Уже визначено попередній перелік із 120 шкіл. Ремонтні роботи розпочали наразі в 10 закладах освіти.

Проєкт UNOPS допомагатиме 73 закладам освіти у Київській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях. На 8 об’єктах вже завершуються ремонтні роботи.

Зокрема, одним із міжнародних партнерів відбудови шкіл стала Швейцарія. 

«DECIDE: ВІДБУДОВА. Ініціатива з відновлення шкіл» — це програма на підтримку громад у Чернігівській, Одеській та Полтавській областях в облаштуванні укриттів у закладах освіти. Також в рамках програми відремонтують одну з чернігівських шкіл і місцевий інклюзивно-ресурсний центр в Бородянці на Київщині. Для цього Швейцарія виділяє 4,5 млн євро.

Джерело Урядовий портал

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
48159

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
126

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
160376

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31590

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59689

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді