Доступність освіти — одна з основних умов навчального процесу

Доступність освіти для всіх без винятку дітей є одним з головних правил цього навчального року

Доступність освіти в навчальних закладах

Які вимоги з безпеки виконати, щоб заклад міг працювати

Доступність освіти для всіх без винятку дітей є одним з головних правил цього навчального року.

Таку тезу акцентував прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Як він зауважив, за 2022 та 2023 роки спільними зусиллями з місцевою владою та міжнародними партнерами було відновлено, модернізовано та переобладнано 270 закладів освіти.

Окрім того, уряд виділив 1 млрд грн субвенції на умовах співфінансування з обласних або місцевих бюджетів для закупівлі шкільних автобусів. 18 областей уже підписали договори на закупівлю майже 500 шкільних автобусів.

«Завдяки постійній роботі з нашими європейськими партнерами вдалося досягти домовленостей на поставку ще понад 300 автобусів до кінця цього року. Ці автобуси надійдуть від Євросоюзу як гуманітарна допомога. 192 автобуси вже передані в школи», — наголосив прем’єр-міністр.

За його словами, там, де навчальний процес у форматі офлайн зараз є неможливим, держава підвищує якість і доступність онлайн-освіти. Для цього українські вчителі вже отримали майже 96 тисяч ноутбуків, а школярі — приблизно 36 тисяч девайсів. Та до кінця року учні мають отримають ще 40 тисяч гаджетів.

«Це важливо, адже відкриває можливості для кожної дитини отримувати знання, де б вона не перебувала. Це стосується й українських дітей, які зараз за кордоном. Ми робимо все, аби вони не втратили зв’язок з українським освітнім простором. Це одна з важливих передумов для повернення наших людей додому», — акцентував очільник уряду.

Щодо дітей, які перебувають наразі не в Україні, то Кабінет Міністрів ухвалив рішення про переформатування освітнього процесу. За словами Дениса Шмигаля, типова освітня програма передбачає вивчення лише предметів українознавчого компоненту приблизно 6-8 годин на тиждень.

За матеріалами Освіта.юа

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42128

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді