Доступність освіти — одна з основних умов навчального процесу

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Доступність освіти для всіх без винятку дітей є одним з головних правил цього навчального року

Доступність освіти в навчальних закладах

Стратегії успішної комунікації керівника

Доступність освіти для всіх без винятку дітей є одним з головних правил цього навчального року.

Таку тезу акцентував прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Як він зауважив, за 2022 та 2023 роки спільними зусиллями з місцевою владою та міжнародними партнерами було відновлено, модернізовано та переобладнано 270 закладів освіти.

Окрім того, уряд виділив 1 млрд грн субвенції на умовах співфінансування з обласних або місцевих бюджетів для закупівлі шкільних автобусів. 18 областей уже підписали договори на закупівлю майже 500 шкільних автобусів.

«Завдяки постійній роботі з нашими європейськими партнерами вдалося досягти домовленостей на поставку ще понад 300 автобусів до кінця цього року. Ці автобуси надійдуть від Євросоюзу як гуманітарна допомога. 192 автобуси вже передані в школи», — наголосив прем’єр-міністр.

За його словами, там, де навчальний процес у форматі офлайн зараз є неможливим, держава підвищує якість і доступність онлайн-освіти. Для цього українські вчителі вже отримали майже 96 тисяч ноутбуків, а школярі — приблизно 36 тисяч девайсів. Та до кінця року учні мають отримають ще 40 тисяч гаджетів.

«Це важливо, адже відкриває можливості для кожної дитини отримувати знання, де б вона не перебувала. Це стосується й українських дітей, які зараз за кордоном. Ми робимо все, аби вони не втратили зв’язок з українським освітнім простором. Це одна з важливих передумов для повернення наших людей додому», — акцентував очільник уряду.

Щодо дітей, які перебувають наразі не в Україні, то Кабінет Міністрів ухвалив рішення про переформатування освітнього процесу. За словами Дениса Шмигаля, типова освітня програма передбачає вивчення лише предметів українознавчого компоненту приблизно 6-8 годин на тиждень.

За матеріалами Освіта.юа

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
48159

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
126

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
160376

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31590

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59689

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді