Робота з цивільного захисту: як організуватиУ Міністерстві освіти та науки України затвердили методологію та критерії проведення гендерних аудитів закладів освіти.
Таку інформацію повідомили на сайті відомства.
Згідно зі схваленим наказом, гендерний аудит рекомендується проводити в закладах освіти за ініціативи МОН, профспілкового органу або уповноважених представників трудового колективу шляхом обстеження й самооцінювання внутрішніх організаційних процесів та організаційної структури закладів освіти.
Подібний гендерний моніторинг має на меті оцінювання стану забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в закладах освіти, виявлення існуючих проблем, визначення шляхів скорочення фактичної нерівності жінок і чоловіків.
МОН роз’яснило, як організувати діяльність школи в 2021/2022 навчальному році. Редакція підготувала для вас корисну таблицю.
У Міносвіти передбачають, гендерний аудит допоможе проаналізувати, якою мірою принципи забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків враховуються у кадровій політиці та діяльності закладів освіти, а також визначити шляхи забезпечення рівних можливостей жінкам і чоловікам.
Зокрема, під час проведення гендерного аудиту рекомендується залучати профспілковий орган та уповноважену особу з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі.
Щодо чисельності робочої групи для проведення гендерного аудиту, то вона визначатиметься в залежності від чисельності працюючих у закладі освіти та встановлених термінів проведення аудитів, але вона не може бути меншою 3-х осіб.
Аудит рекомендовано проводити протягом 1 місяця, але його тривалість залежить від чисельності робочої групи, а також якості проведення підготовчої роботи.