Наступного року на реформу системи шкільного харчування буде виділено окрему субвенцію
Робота з цивільного захисту: як організувати
В Україні наступного року на реформу системи шкільного харчування буде виділено 1,5 млрд грн.
Таку інформацію повідомив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет під час форуму «Реформа системи шкільного харчування» у Львові.
Як він відзначив, ці кошти будуть виділені через окрему субвенцію.
«На наступний рік буде нова субвенція окремо на харчоблоки 1,5 млрд грн, яка теж буде не просто в рамках субвенції «Спроможна школа для кращих результатів», а цільове спрямування коштів саме на модернізацію харчоблоків», — наголосив очільник освітнього відомства.
З 1 вересня діють нові норми й порядок організації харчування у закладах освіти. Заклади намагаються по максимуму забезпечити виконання затверджених вимог до організації харчування та зміни меню. Тому в директорів виникає багато запитань: яке меню використовувати, як його скласти, де взяти нові технологічні карти й побачити збірники рецептур страв, як розраховувати норми харчових продуктів тощо. Ці й інші питання роз’яснила Тетяна Скапа, державний експерт МОЗ
Окрім того, він зауважив, що в 2021 році в межах цієї субвенції на модернізацію харчоблоків в школах було виділено 242 млн, з яких 150 млн — з державного бюджету, 90 млн грн — з місцевих бюджетів.
Загалом протягом цього року було модернізовано 1298 шкільних харчоблоків.
По регіонах ситуація з оновленням харчоблоків виглядає так:
- у Львівській області модернізовано харчоблоки у 147 закладах освіти;
- у Волинській області виділено 14 млн грн на реформу харчоблоків, змінено систему харчування у 112 закладах;
- у Вінницькій області місцева влада модернізувала 16 харчоблоків на суму 28 млн грн;
- у Закарпатській області на модернізацію харчоблоків було витрачено 16 млн грн.;
- у Рівненській області закуплено 744 одиниці обладнання для 98 харчоблоків, на їх модернізацію витрачено 17,7 млн грн.
У Законі про дошкільну освіту визначено вісім типів організації освітньої діяльності. Таке розмаїття дає змогу забезпечити доступність дошкільної освіти для кожної дитини з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів та здібностей. У цій статті більше розглянемо саме нові альтернативні типи дитсадків
З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно нового Закону про дошкільну освіту. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок.
Моделі співпраці з органами самоврядування: від авторитарної, коли керівник одноосібно відповідає за все, до демократичної — коли орган самоврядування отримує максимум повноважень. Обирайте свою!
Яким напрямам діяльності присвятити найбільше уваги у навчальному році керівництву та колективу закладу дошкільної освіти
З чого почати ходу до фінансової автономії закладу дошкільної освіти і що в її основі?