Звернення через проросійські підручники

Теми:
Письменник із Закарпаття написав звернення до міністра освіти через проросійські підручники

Підручники зі світової літературиОсвітні програми 2021/2022: що рекомендує МОН

Закарпатський письменник Василь Кузан написав міністру освіти та науки Сергію Шкарлету відкритого листа з проханням вилучити зі шкіл України проросійські підручники «Світова література» авторства Євгенії Волощук для 5—9 класів.

Про це письменник зазначив на своїй сторінці Facebook.

Нещодавно він написав відкритого листа до Міністерства освіти та науки й наразі очікує відповіді. Його також підписали понад 250 людей, зокрема українські письменники, вчителі та громадські діячі.

Зокрема, Василь Кузан повідомив, що під обкладинкою підручника Євгенії Волощук зі світової літератури для 5 класу ховається не тільки російський дух.

«Там тхне рабським ставленням авторки підручника до нації агресора. Чи не половина ілюстрацій — це репродукції картин російських художників. Невже в Україні ніхто не робив ілюстрацій до казок народів світу? Був момент, коли у мене склалося враження, ніби пані Євгенія окремі розділи просто переписала із якогось російського підручника», — акцентував літератор.

Окрім того, письменник провів опитування серед 10 педагогів. І всі вони підтвердили, що змушені викладати дітям світову літературу за вказаним підручником, адже альтернативи у багатьох школах наразі немає.

У своєму офіційному зверненні до керівника освітнього відомства Василь Кузан вимагає розпочати процес вилучення зі шкіл України підручників «Світова література» авторства Євгенії Волощук для 5, 6, 7, 8, 9 класів та оголосити конкурс на створення нових підручників «Зарубіжна література» для шкіл.

Варто зазначити, в українських підручниках часто можна помітити спотворену чи проросійську інформацію. Наприклад, у шкільних підручниках з історії України для 9 та 10 класів помітили спотворену карту України — вона була без окупованого півострова Крим.

Водночас у підручнику з історії України пишуть, що Росія заснувала кілька українських міст — Одесу, Дніпро, Сімферополь та Севастополь.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. Як проектують штатний розпис дошкільного закладу
46793

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді