Як педагогам повернутись до роботи після відсторонення через відсутність вакцинації

Теми:
Головний санітарний лікар України пояснив як повернутись до роботи після відсторонення через відсутність щеплення

Повернення освітян до роботи

Новий професійний стандарт: ВИМОГИЗгідно з постановою Кабінету Міністрів України, з 8 листопада 2021 року від роботи відсторонятимуть працівників низки сфер, зокрема, освітян, які ухиляються або відмовляються від щеплення проти COVID-19.

Однак повернутися до виконання своїх професійних обов’язків після відсторонення можна вже після першої дози вакцини проти COVID-19. Про алгоритм повідомив головний санітарний лікар країни Ігор Кузін під час брифінгу.

«Працівники, які отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19, не можуть бути відсторонені від роботи, оскільки вже не йдеться про ухилення або відмову від вакцинації.

Ми розуміємо, що така людина прихильна, просто не встигла отримати повний курс щеплення», — наголосив головний державний санлікар.

Зокрема, осіб, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідне підтвердження, видане закладом охорони здоров’я не будуть відстороняти від роботи.

Окрім того, Ігор Кузін акцентував, що така форма довідки (028) не міститиме даних про діагноз, який є протипоказанням до щеплення, тому керівник установи може офіційно її вимагати.

Якщо протипоказання тимчасове, то документ буде видаватися на певний проміжок часу.

Працівники організацій, які не матимуть щеплення проти COVID-19 станом на 8 листопада, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати до моменту, поки не отримають щеплення.

Відповідно до наказу МОЗ, серед переліку професій, які потребують обов’язкової вакцинації: працівники закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. Як проектують штатний розпис дошкільного закладу
46980

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді