Що робити з навчанням дитини після нічної тривоги

«Якщо дитина втомлена після нічної повітряної тривоги, не треба змушувати її йти до школи» — міністр освіти Лісовий

Навчання дітей в умовах війни

Як підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий розповів, як у прийдешньому навчальному році діти відвідуватимуть заняття в умовах війни та повітряних тривог.

Насамперед за його словами, якщо дитина не виспалася і почувається втомленою на ранок після нічної повітряної тривоги, не варто її змушувати йти на перший урок.

Очільник Міносвіти зауважив, що наздогнати пропущену тему можна пізніше: наприклад, на платформі Всеукраїнської школи онлайн. Водночас самостійну або контрольну роботу можна буде доскласти.

«Треба бути реалістами і розуміти, що втомлена дитина навряд зможе сприймати матеріал на уроці та мати необхідний рівень концентрації. Часом дорослим так само складно сфокусуватися після безсонної ночі, тоді що казати про школярів», — акцентував керівник освітнього відомства.

Окрім того, він роз’яснив, що якщо у вчителя, який веде урок дистанційно, починається повітряна тривога, а у дітей в класі ні, то викладач перериває заняття та йде в укриття. За можливості вчитель продовжує заняття зі сховища, однак якщо такої можливості немає, «це не катастрофа».

«Це питання не стільки про академічну успішність і правила, скільки про ментальне здоров’я — і школярів, і педагогів. Усім зараз важко. Війна стосується кожного з нас. Привносить зміни у життя, у його різні сфери. Додається навантаження, якого б у мирний час не було. Тому зараз як ніколи важливо берегти свій ресурс та одне одного», — акцентував Оксен Лісовий.

За матеріалами Міністра освіти та науки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1612

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2630

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді