Що робити з навчанням дитини після нічної тривоги

«Якщо дитина втомлена після нічної повітряної тривоги, не треба змушувати її йти до школи» — міністр освіти Лісовий

Навчання дітей в умовах війни

Як підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий розповів, як у прийдешньому навчальному році діти відвідуватимуть заняття в умовах війни та повітряних тривог.

Насамперед за його словами, якщо дитина не виспалася і почувається втомленою на ранок після нічної повітряної тривоги, не варто її змушувати йти на перший урок.

Очільник Міносвіти зауважив, що наздогнати пропущену тему можна пізніше: наприклад, на платформі Всеукраїнської школи онлайн. Водночас самостійну або контрольну роботу можна буде доскласти.

«Треба бути реалістами і розуміти, що втомлена дитина навряд зможе сприймати матеріал на уроці та мати необхідний рівень концентрації. Часом дорослим так само складно сфокусуватися після безсонної ночі, тоді що казати про школярів», — акцентував керівник освітнього відомства.

Окрім того, він роз’яснив, що якщо у вчителя, який веде урок дистанційно, починається повітряна тривога, а у дітей в класі ні, то викладач перериває заняття та йде в укриття. За можливості вчитель продовжує заняття зі сховища, однак якщо такої можливості немає, «це не катастрофа».

«Це питання не стільки про академічну успішність і правила, скільки про ментальне здоров’я — і школярів, і педагогів. Усім зараз важко. Війна стосується кожного з нас. Привносить зміни у життя, у його різні сфери. Додається навантаження, якого б у мирний час не було. Тому зараз як ніколи важливо берегти свій ресурс та одне одного», — акцентував Оксен Лісовий.

За матеріалами Міністра освіти та науки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коли День учителя став святом

Людина може за життя ніколи не зустріти журналіста, повара чи бухгалтера. Але кожна людина зустрічається з учителем
14228

Булінг у школі: що робити педагогам

Учні часто забувають про дисципліну та повагу до педагогів. Підготуйтеся до різних ситуацій. Адже булінг часто проявляється й у ставленні учнів до педагогів
32437

Яка структура 2024/2025 навчального року

Навчальний рік 2024–2025 стартує 2 вересня. Дізнайтеся, коли завершитися навчальний рік, яка його структура та на що звернути увагу в умовах війни
250747

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді