Що робити з навчанням дитини після нічної тривоги

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

«Якщо дитина втомлена після нічної повітряної тривоги, не треба змушувати її йти до школи» — міністр освіти Лісовий

Навчання дітей в умовах війни

Оновлена посадова інструкція вчителя початкових класів

Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий розповів, як у прийдешньому навчальному році діти відвідуватимуть заняття в умовах війни та повітряних тривог.

Насамперед за його словами, якщо дитина не виспалася і почувається втомленою на ранок після нічної повітряної тривоги, не варто її змушувати йти на перший урок.

Очільник Міносвіти зауважив, що наздогнати пропущену тему можна пізніше: наприклад, на платформі Всеукраїнської школи онлайн. Водночас самостійну або контрольну роботу можна буде доскласти.

«Треба бути реалістами і розуміти, що втомлена дитина навряд зможе сприймати матеріал на уроці та мати необхідний рівень концентрації. Часом дорослим так само складно сфокусуватися після безсонної ночі, тоді що казати про школярів», — акцентував керівник освітнього відомства.

Окрім того, він роз’яснив, що якщо у вчителя, який веде урок дистанційно, починається повітряна тривога, а у дітей в класі ні, то викладач перериває заняття та йде в укриття. За можливості вчитель продовжує заняття зі сховища, однак якщо такої можливості немає, «це не катастрофа».

«Це питання не стільки про академічну успішність і правила, скільки про ментальне здоров’я — і школярів, і педагогів. Усім зараз важко. Війна стосується кожного з нас. Привносить зміни у життя, у його різні сфери. Додається навантаження, якого б у мирний час не було. Тому зараз як ніколи важливо берегти свій ресурс та одне одного», — акцентував Оксен Лісовий.

За матеріалами Міністра освіти та науки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47880

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
119

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159850

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31564

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59602

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді