Які зміни будуть у програмі оновленого предмету «Захист України»

Міністр освіти розповів, що вивчатимуть українські школярі з 1 вересня під час оновленої дисципліни

Предмет

Як працювати з трудовими книжками під час воєнного стану

Школярі в Україні з нового навчального року вивчатимуть дисципліну «Захист України». Програма предмета ще модернізується, але керівник МОН Оксен Лісовий вже розповів дітям та батькам, які зміни передбачає оновлений предмет.

Відповідна дисципліна з'явилася у шкільній програмі ще минулого року, але її вирішили доопрацювати.

«Більше практики, актуальних знань та життєво необхідних умінь. І діти, і вчителі дають відгуки, що програма має бути актуалізована, а предмет — корисним та цікавим», - зауважив очільник освітнього відомства.

Планується, що до предмету «Захист України» входитиме вивчення домедичної допомоги, мінної безпеки, управління дронами та орієнтування на місцевості. У Міносвіти не повідомляють, учні яких класів навчатимуться за новою програмою, але ймовірно, це учні 10-11 класів.

🎲 Педнавантаження, штатний розпис і табелювання

Зокрема, дисципліну запровадять у закладах освіти різних областей України. На основі відгуків учнів програма предмету доопрацьовуватиметься. Вчителів також чекає навчання, щоб їм було чого навчити своїх підопічних.

Для ефективного впровадження оновленої програми, міністерство закликає до співпраці міжнародні та громадські організації, які мають досвід навчання дорослих. Зокрема, тих фахівців, які готові навчати вчителів роботі з симуляторами FPV дронів, мають спеціалізацію в топографії, домомедичній допомозі та запобіганні травматизму.

Окрім того, дисципліну «Захист України» хочуть зробити практичнішою, адже у військових реаліях це необхідно. Навички, яким хочуть навчати українських школярів, стануть їм у нагоді й у мирному житті.

 За матеріалами Today.ua 

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78547

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
302

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді