Оцінювання природничих знань у школярів початкової школи

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Завдання з природничої компетентності включать до загальнодержавного моніторингу якості початкової освіти

Оцінювання знань учнів 4-х класівЯк працювати з трудовими книжками під час воєнного стану

В Україні планують оцінити рівень сформованості природничо-наукової компетентності випускників початкової школи.

Відповідну інформацію зазначили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Питання природничого змісту будуть вміщені до тестів Загальнодержавного зовнішнього моніторингу якості початкової освіти. Як відомо раніше, тести також міститимуть завдання з читання та математики.

У програмі моніторингу зазначено, що четвертокласники мають продемонструвати спроможність застосовувати на практиці наукове розуміння природи, техніки та технологій. 

Відповідні природничі завдання вимірюватимуть здатність спостерігати, збирати й систематизувати дані, формулювати гіпотези, проводити дослідження й експерименти, аналізувати й оцінювати результати.

🎲 Педнавантаження, штатний розпис і табелювання

Окрім того планується дослідження, яке встановить наскільки випускники початкової школи усвідомлено ставляться до збереження природи й покращення якості життя людини, громади й людства загалом, збалансованого розвитку суспільства.

Згідно з планом УЦОЯО, пілотний етап дослідження відбудеться восени 2023 року. Його метою стане апробація тестів та анкет на оцінювання природничо-наукової компетентності четвертокласників.

Передбачається, що безпосередньо основний етап загальнодержавного зовнішнього моніторингу якості початкової освіти пройде навесні 2024 року. Це дослідження відбудеться вже втретє й передбачатиме тестування випускників початкової школи, а також анкетування учнів і вчителів. Отримані дані буде використано для коригування Держстандарту початкової освіти, освітніх програм і методик Нової української школи.

Джерело УЦОЯО

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47870

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
119

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159823

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31554

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59589

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді