Оцінювання природничих знань у школярів початкової школи

Завдання з природничої компетентності включать до загальнодержавного моніторингу якості початкової освіти

Оцінювання знань учнів 4-х класівЯк працювати з трудовими книжками під час воєнного стану

В Україні планують оцінити рівень сформованості природничо-наукової компетентності випускників початкової школи.

Відповідну інформацію зазначили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Питання природничого змісту будуть вміщені до тестів Загальнодержавного зовнішнього моніторингу якості початкової освіти. Як відомо раніше, тести також міститимуть завдання з читання та математики.

У програмі моніторингу зазначено, що четвертокласники мають продемонструвати спроможність застосовувати на практиці наукове розуміння природи, техніки та технологій. 

Відповідні природничі завдання вимірюватимуть здатність спостерігати, збирати й систематизувати дані, формулювати гіпотези, проводити дослідження й експерименти, аналізувати й оцінювати результати.

🎲 Педнавантаження, штатний розпис і табелювання

Окрім того планується дослідження, яке встановить наскільки випускники початкової школи усвідомлено ставляться до збереження природи й покращення якості життя людини, громади й людства загалом, збалансованого розвитку суспільства.

Згідно з планом УЦОЯО, пілотний етап дослідження відбудеться восени 2023 року. Його метою стане апробація тестів та анкет на оцінювання природничо-наукової компетентності четвертокласників.

Передбачається, що безпосередньо основний етап загальнодержавного зовнішнього моніторингу якості початкової освіти пройде навесні 2024 року. Це дослідження відбудеться вже втретє й передбачатиме тестування випускників початкової школи, а також анкетування учнів і вчителів. Отримані дані буде використано для коригування Держстандарту початкової освіти, освітніх програм і методик Нової української школи.

Джерело УЦОЯО

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78529

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
299

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді