Які вимоги з безпеки виконати, щоб заклад міг працювати
Великий розрив в офлайн та онлайн навчанні — це дуже складна проблема, тому зараз міністерство працює над розробкою відповідної стратегії щодо її вирішення.
Зовсім скоро розпочнеться новий навчальний рік і школярі повернутися за парти, ймовірно, що в прямому значенні цього слова.
Через це в населення виникло багато запитань і суперечок. Саме тому в освітньому відомстві опублікували роз’яснення щодо початку навчального року 2023/24.
За словами заступника міністра освіти та науки Андрія Сташківа, новий навчальний рік для більшості дітей має розпочатися в офлайн форматі, але це буде можливим лише за наявності у закладі освіти надійного укриття.
Заклад отримав гуманітарну допомогу— маєте провести її облік. Підказки експерта допоможуть без помилок оприбуткувати та списати отримані ноутбуки, парти та стільці, господарські товари тощо.
«Минулого навчального року у нас фактично 75% навчальних закладів, шкіл мали укриття, які дозволяли там перебувати більше половини учнів, які навчаються у цих навчальних закладах. Урядом виділено півтора мільярда гривень на облаштування укриттів у навчальних закладах, на даний момент проводяться відповідні роботи і укриття облаштовуються. Ми розуміємо, що не всі школи в Україні зможуть розпочати навчальний рік в офлайн форматі, але... відсоток шкіл, які мають укриття, буде значно більшим, ніж був на кінець минулого року», - акцентував представник освітнього відомства.
Як зауважив Андрій Сашків, якщо в осінньо-зимовий період будуть складнощі з електропостачанням, то школи діятимуть, як минулого року — за відключень працювали дистанційно або працювали очно за наявності генераторів. Він зазначив, що повернення дітей на очне навчання підтримує більшість батьків, навіть у відносно прифронтових регіонах. При цьому МОН не робить поновлення очного навчання обов'язком. Батьки можуть обрати для дітей форму навчання.
Також у МОН розробили пропозиції для різних категорій дітей.
Що змінюємо для дошкільнят:
- можливість переведення на місця в садочках, що де-юре зайняті, але не використовуються фізично;
- пропонують готові проєкти типових укриттів;
- допомагають областям з моделюванням нової мережі (очних, змішаних та дистанційних закладів).
Щоб повернути очне навчання в українські школи, є такі можливості:
- створення умов для «тимчасового переведення» з однієї школи (де нині немає укриття) до іншої (з укриттям) зі збереженням місця;
- закупівля автобусів для підвезення дітей;
- облаштування укриттів і бомбосховищ.
Для дітей, що перебувають за кордоном, з’являться такі зміни:
- нова освітня програма в українській школі (вивчають лише український компонент для уникнення подвійного навантаження, але збереження зв’язку з державою — 6-8 годин на тиждень);
- спрощена система перезарахування решти навчальних дисциплін;
- розроблена спеціальна навчальна програма «Global Ukraine»;
- нова форма навчання для дітей за кордоном лише у вибраних дистанційних школах в кожній області, а значить зменшення навантаження вчителів та класів там, де вони можуть працювати очно чи змішано.
За матеріалами МОН