Міносвіти надало рекомендації щодо зарахування у заклади освіти України учнів-біженців, що повертаються з-за кордону

Як поінформувати працівника про умови трудового договору
У Міністерстві освіти та науки висловили рекомендації закладам освіти застосовувати індивідуальний підхід до кожного учня та учениці, які раніше виїхали з України через війну та зараз повертаються до рідної школи. Водночас потрібно діяти в інтересах дитини з дотриманням її права на продовження здобуття освіти.
Такі рекомендації освітнє відомство надає закладам освіти згідно із розробленими та погодженими «Методичними рекомендаціями щодо окремих питань здобуття освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні».
У документі МОН вміщено рекомендації щодо процедури зарахування дітей, які через повномасштабну війну змінили місце проживання і здобували освіту в школах за кордоном, до шкіл України після повернення на Батьківщину. А також умови переведення таких учнів до наступного класу.
«В умовах воєнного стану важливо забезпечити права дітей, які внаслідок повномасштабного вторгнення Росії вимушено опинилися за межами України, на безперервне здобуття освіти», — акцентували в Міністерстві освіти та науки.
Окрім того, важливим є надання можливості українським дітям, які наразі перебувають в інших країнах, продовжити навчатись за українською програмою. І сприяти тому, щоб вони не втрачали зв'язок з Україною та могли продовжити здобуття освіти у нашій державі.
Джерело МОН
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ