15% чиновників провалили іспит з української мови

Теми:
Не склав — немає посади: Нацкомісія оголосила перші результати іспиту на знання української, який провалили 15% чиновників

Іспит з української мови для чиновниківБезпечність приміщень і території: п’ять документів-доказів

В Україні минули перші 2 місяці проведення іспитів на знання української мови серед претендентів на державні посади. Загальна частка провалів серед потенційних чиновників становила 15%.

Таку інформацію повідомили на сайті Національної комісії зі стандартів державної мови.

Голова Нацкомісії Орися Демська розповіла про перші результати проведення іспитів.

Представниця держустанови наголосила, що іспит на володіння українською мовою зазнав трансформації, внаслідок чого його тривалість скоротилася з двох годин до 30 хвилин.

Це вплинуло на пропускну здатність — тепер щомісяця Нацкомісія може проводити іспит для близько 16 тисяч чиновників

Станом на середину вересня Нацкомісія зі стандартів державної мови видала 22 265 сертифікатів. Кількість тих, хто провалив іспит, становила 15%.

Окрім того, Олеся Демська зазначила, що такий результат цілком нормальним для держави, яка саме переходить від однієї мовної моделі до іншої. Про це вона розповіла в ефірі одного з телеканалів.

Частка провалених іспитів розміром 15%, на думку експертки, є ознакою того, що українські чиновники добре впоралися. Хоча якоїсь норми щодо частки складання іспиту ніхто не встановлював.

«Якщо людина не склала іспит, вона просто не призначається на посаду, і все. І таким чином іспит стає тим механізмом, який встановлює, що та чи інша особа через невміння нормально комунікувати не може виконувати функції державної служби», — відзначила голова Нацкомісії Орися Демська.

Головне про іспит з української мови для чиновників:

  • Такий іспит передбачений новим законом про забезпечення функціонування української мови як державної. Він покликаний визначити, чи знають чиновники державну мову, а відтак — чи відповідають займаній посаді.
  • В Україні ці іспити стартували з 16 липня 2021 року — коли набули чинності чергові норми закону. Після успішного складання іспиту чиновникам надають сертифікат, який підтверджує рівень володіння українською.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. Як проектують штатний розпис дошкільного закладу
46858

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді