Роз’яснення щодо дійсності зарплати вчителів у розмірі 40 тисяч

У Раді розповіли, чи справді вчителі отримуватимуть 40 тисяч зарплати

Підвищення зарплати вчителямЯк працювати з трудовими книжками під час воєнного стану

Нещодавно в Освітньому комітеті Верховної Ради заявили, що вчителі після перемоги можуть отримувати 40 тисяч гривень зарплати. Однак така цифра вимагатиме суттєвих змін щодо фаховості педагогів.

Зі свого боку заступник очільника Комітету ВР із питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин розповів, звідки взяли таку цифру та чи реальна вона.

За словами народного депутата, над освітньою реформою та відповідними змінами на сьогодні працює Міносвіти. Воно й виконує відповідні розрахунки.

Індивідуальний навчальний план: чи обов'язково складати

«Це число лежить на столі поруч з іншими. Але не можна говорити про те, що це остаточна сума, чи про те, що відбудеться механістичне збільшення заробітної плати до 40 тисяч без переглядів принципів нарахування, без того, щоб збільшувати базову ставку і зменшувати кількість надбавок», — пояснив заступник очільника Освітнього комітету.

Окрім того, Сергій Колебошин акцентував, що систему з надбавками більшість експертів та навіть самі освітяни вважають непрогресивною. Адже під час епідемії коронавірусу і війни ці надбавки де-факто прибрали, тож вчителі залишилися лише зі ставкою.

«Незалежно від того, якою буде ця сума, — 40 тисяч, більше, менше, — потрібно розуміти, що паралельно повинні відбуватися процеси, які мають удосконалити нарахування зарплати в цілому й систему професійного супроводу педагогічних працівників», — наголосив очільник Комітету ВР з питань освіти.

Джерело НУШ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
142300

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86428

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46965

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді