Які зміни очікують учнів з 1 вересня в українських закладах освіти

Зміни, що чекають на українських школярів з 1 вересня

Нові предмети в шкільній програмі

Як працювати з трудовими книжками під час воєнного стану

Сьогодні система освіти в Україні зазнає низку змін і реформувань. Як повідомляли в освітньому відомстві, у найближчому майбутньому планують скоротити кількість предметів. Однак мова не йде про найбільш важливі та необхідні з них:

  • історію України;
  • українську мову; 
  • хімію;
  • фізику;
  • математику;
  • біологію.

За словами керівника МОН Оксена Лісового, ці предмети продовжать викладати в повному обсязі. Передбачається, що їх наповнення стане краще, ніж раніше було.

Окрім того, у шкільній програмі можуть з’явитися нові предмети. 

У Міносвіти зауважували, що для учнів старших класів планується додати курс з домедичної допомоги, адже в сучасних реаліях ці знання є надзвичайно необхідними.

Також, у Чернівцях, Львові та Закарпатті вже заявили про план додати до шкільної програми сортування сміття. Ця ініціатива викликана законом «Про поводження з побутовими відходами».

Зокрема, на думку міністра освіти, зовсім скоро учні зможуть повернутись до офлайн-формату. Адже пандемія та повномасштабне вторгнення принесли в навчальний процес значні втрати, особливо це стосується соціального розвитку дітей.

«Частина людей поїхали за кордон, і, як показує світова практика, повертаються далеко не всі. Тому є такий ризик, що коли вийдемо до офлайну, втратимо частину студентів та частину викладачів», — відзначив Оксен Лісовий.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1612

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2630

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді