Підписано закон про можливість створення ліцеїв

Теми:
Президент підписав закон, який дозволяє громадам усіх рівнів створювати ліцеї

Закон про створення ліцеївЯкий додатковий документ при прийнятті на роботу

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє територіальним громадам усіх рівнів створювати ліцеї.

Як повідомив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет, норми закону є важливими для розбудови якісної та доступної середньої освіти, оскільки він вдосконалює правове регулювання функціонування ліцеїв та оптимізує перехідний період для трансформації мережі закладів освіти.

«Таким чином він допоможе ефективно впроваджувати реформу «Нова українська школа» на етапі розбудови трирічної профільної середньої освіти», — наголосив очільник Міносвіти.

У такий спосіб, знято обмеження щодо можливості міських рад створювати ліцеї в містах з населенням менше 50 тисяч осіб.

Також представницькі органи територіальних громад усіх рівнів можуть виконувати функції засновників ліцеїв.

Окрім того, згідно з нововведеннями, опорні заклади освіти можуть забезпечувати здобуття не лише початкової та базової середньої освіти, а й профільної середньої.

Зміни також передбачають, що органи місцевого самоврядування мають до 1 вересня 2024 року затвердити плани формування ефективної мережі закладів загальної середньої освіти, з урахуванням вимог законодавства до ліцеїв.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. Як проектують штатний розпис дошкільного закладу
46980

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді