Як підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад
Освітній омбудсмен Сергій Горбачов поділився думкою, що у старшій школі (10–12 класи) повинно бути щонайбільше шість предметів, і всі їх треба виносити на незалежне оцінювання.
«Ми маємо дуже великі проблеми в освіті, і вони виникли не тільки через війну, яка загострила ці проблеми й породила нові. В освіті є й традиційні проблеми, наприклад зміст освіти. Навіщо нам 20 предметів в 11-му класі?» — зазначив омбудсмен.
За його словами, він не ухвалює рішення про кількість предметів. Його завдання — відстежувати ситуацію в освіті та пропонувати варіанти рішень.
«Ще бувши директором школи, я не раз наполягав на тому, що нам потрібно різко зменшити кількість дроблення предметних галузей і запроваджувати більш інтегровані курси, які потребують, до речі, більшої кваліфікації учителів», — прокоментував питання він.
Заклад отримав гуманітарну допомогу— маєте провести її облік. Підказки експерта допоможуть без помилок оприбуткувати та списати отримані ноутбуки, парти та стільці, господарські товари тощо.
Зокрема, питання полягає не в тому, що можна буде економити на освіті, а більше про раціональне й ефективне витрачання грошей платників податків, щоб система освіти була ефективною.
«Випускники 11-го класу, до речі, дуже позитивно сприйняли "ковідний" карантин, бо не треба було ходити щодня до школи. Вони могли займатися більш предметно підготовкою до ЗНО, а ЗНО — це тест високих ставок, від результатів якого дуже багато що залежить», — акцентує Сергій Горбачов.
Як він зауважив, важливо, щоб у старшій школі було щонайбільше шість предметів: три обов’язкових і три за вибором, але кожен із них треба було б виносити на ЗНО. Це має суттєво підвищити мотивацію учнів до навчання.
«Бо тепер вони просто перестають учитися за деякими предметами, бо воно їм не потрібно, і я їх чудово розумію», — наголосив освітній омбудсмен.