Старшокласники мають вивчати максимум шість предметів, — омбудсмен

На думку освітнього омбудсмена у старшій школі повинно бути щонайбільше шість предметів, і всі вони мають бути на ЗНО

Навчальні предмети в старших класахЯк підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов поділився думкою, що у старшій школі (10–12 класи) повинно бути щонайбільше шість предметів, і всі їх треба виносити на незалежне оцінювання.

«Ми маємо дуже великі проблеми в освіті, і вони виникли не тільки через війну, яка загострила ці проблеми й породила нові. В освіті є й традиційні проблеми, наприклад зміст освіти. Навіщо нам 20 предметів в 11-му класі?» — зазначив омбудсмен.

За його словами, він не ухвалює рішення про кількість предметів. Його завдання — відстежувати ситуацію в освіті та пропонувати варіанти рішень.

«Ще бувши директором школи, я не раз наполягав на тому, що нам потрібно різко зменшити кількість дроблення предметних галузей і запроваджувати більш інтегровані курси, які потребують, до речі, більшої кваліфікації учителів», — прокоментував питання він.

Зокрема, питання полягає не в тому, що можна буде економити на освіті, а більше про раціональне й ефективне витрачання грошей платників податків, щоб система освіти була ефективною.

«Випускники 11-го класу, до речі, дуже позитивно сприйняли "ковідний" карантин, бо не треба було ходити щодня до школи. Вони могли займатися більш предметно підготовкою до ЗНО, а ЗНО — це тест високих ставок, від результатів якого дуже багато що залежить», — акцентує Сергій Горбачов.

Як він зауважив, важливо, щоб у старшій школі було щонайбільше шість предметів: три обов’язкових і три за вибором, але кожен із них треба було б виносити на ЗНО. Це має суттєво підвищити мотивацію учнів до навчання.

«Бо тепер вони просто перестають учитися за деякими предметами, бо воно їм не потрібно, і я їх чудово розумію», — наголосив освітній омбудсмен.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1612

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2630

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді