У Міністерстві освіти та науки надало рекомендації щодо проведення випускних вечорів

Стратегії успішної комунікації керівника
Цього року Міністерство освіти та науки закликало воєнні адміністрації та закладам освіти зважати на безпекову ситуацію та організовувати випускні вечори та урочистості відповідно до вимог воєнного стану.
Щодо цього МОН уже надало певні рекомендації закладам.
В освітньому відомстві акцентують, що проведення випускного в конкретному закладі освіти має вирішувати дирекція та вчителі навчального закладу. Зокрема, великі святкування у воєнний час є недоречними, але і дитинство у дітей забирати не потрібно.
Зазначимо, що наразі в Україні працює понад 12 тисяч закладів освіти – і в кожному може бути своя ситуація, тому й рекомендовано вирішувати питання проведення випускних на місцях. При цьому, на тих територіях, де навчання тривало онлайн, випускних не буде, аби не наражати дітей, батьків і вчителів на небезпеку.
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ