Плани щодо президентського вишу

Зеленський хоче 4 тисячі доларів, — Шкарлет про зарплати педагогів Президентського університету

Зарплати в президентському університеті

Як скласти річний план закладу освіти: ДОСВІД КОЛЕГПрезидент України Володимир Зеленський висловив побажання, щоб зарплата педагогів майбутнього президентського університету стартувала з 4 тисяч доларів або євро. Такі суми зможуть отримуватимуть найкращі педагоги серед найпрофесійніших.

Докладніше про зарплату для викладачів президентського університету розповів міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. Він повідомив, що таку суму хочуть передбачити хоча б для найкращих педагогів.

Очільник Міносвіти наголосив, що перш ніж говорити про суми зарплат, варто написати концепцію. Втім, обмовився: у президента хочуть, щоб зарплати сягала 4 тисяч доларів або євро.

«Дайте спочатку концепцію напишемо. Тому що вже одне речення було озвучене про зарплату. Але коли з президентом говорили, то він сказав, що ми хоча би для найкращих маємо виконати ту зарплату в ті 4 тисячі, хоча би стартувати з цього», — акцентував Сергій Шкарлет.

Варто нагадати, що раніше міністр освіти зазначав, що на створення президентського вишу необхідно витратити понад 7 мільярдів гривень.

Основні відомості про президентський заклад освіти:

  • Володимир Зеленський анонсував в Україні відкриття президентського університету. За словами глави держави, виш значно відрізнятися від українських університетів, які подекуди є застарілими.
  • Зеленський вже підписав відповідний указ про створення вишу.
  • У програму президентського університету заклали такі напрямки: інформаційні технології, кібербезпека, нанотехнології, аерокосмічні технології і міжнародні комунікації.
  • Навчання для найкращих студентів буде безкоштовним, але за особливої умови — працювати після його закінчення треба в Україні.
  • Зеленський заявляв, що в новому університеті будуть сучасні лабораторії, кібер- і біохімічні центри.
  • Перший навчальний рік у цьому закладі почнеться вже 1 жовтня 2023 року.

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
96858

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
101885

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
1195

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28078

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді