Плани щодо президентського вишу

Зеленський хоче 4 тисячі доларів, — Шкарлет про зарплати педагогів Президентського університету

Зарплати в президентському університеті

Як скласти річний план закладу освіти: ДОСВІД КОЛЕГПрезидент України Володимир Зеленський висловив побажання, щоб зарплата педагогів майбутнього президентського університету стартувала з 4 тисяч доларів або євро. Такі суми зможуть отримуватимуть найкращі педагоги серед найпрофесійніших.

Докладніше про зарплату для викладачів президентського університету розповів міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. Він повідомив, що таку суму хочуть передбачити хоча б для найкращих педагогів.

Очільник Міносвіти наголосив, що перш ніж говорити про суми зарплат, варто написати концепцію. Втім, обмовився: у президента хочуть, щоб зарплати сягала 4 тисяч доларів або євро.

«Дайте спочатку концепцію напишемо. Тому що вже одне речення було озвучене про зарплату. Але коли з президентом говорили, то він сказав, що ми хоча би для найкращих маємо виконати ту зарплату в ті 4 тисячі, хоча би стартувати з цього», — акцентував Сергій Шкарлет.

Варто нагадати, що раніше міністр освіти зазначав, що на створення президентського вишу необхідно витратити понад 7 мільярдів гривень.

Основні відомості про президентський заклад освіти:

  • Володимир Зеленський анонсував в Україні відкриття президентського університету. За словами глави держави, виш значно відрізнятися від українських університетів, які подекуди є застарілими.
  • Зеленський вже підписав відповідний указ про створення вишу.
  • У програму президентського університету заклали такі напрямки: інформаційні технології, кібербезпека, нанотехнології, аерокосмічні технології і міжнародні комунікації.
  • Навчання для найкращих студентів буде безкоштовним, але за особливої умови — працювати після його закінчення треба в Україні.
  • Зеленський заявляв, що в новому університеті будуть сучасні лабораторії, кібер- і біохімічні центри.
  • Перший навчальний рік у цьому закладі почнеться вже 1 жовтня 2023 року.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Мозковий штурм — інструмент сучасної педагогічної ради

«Сучасна педагогічна рада» — поняття широке і нечітке. Тут можна розуміти інноваційну, інтерактивну, нестандартну форми проведення педради, а чи яку іншу, не менш цікаву. Ми ж зупинимося на методі брейнштормінгу, або мозкового штурму, який дедалі більше входить в освітню практику і є ознакою нетрадиційного підходу керівництва у виборі форм роботи з педагогами
12252

Сертифікація вчителів: що варто знати у 2024 році

У статті зібрали для вас головне про цьогорічну сертифікацію. Дізнаєтеся про зміни та нововведення у сертифікації вчителів. А токож, коли буде проходити кожен етап сертифікації.
72703

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді