Проєкт Дія.Освіта допоможе опановувати нові професії протягом життя

Дія.Освіта допоможе дорослим і підліткам отримати професію і знайти вакансії у своєму регіоні

Запуск платформи Дія.ОсвітаЯк підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

У Міністерстві цифрової трансформації презентували проєкт Дія. Освіта. Серед цілей проєкту — допомогти українцями, які втратили роботу (таких щонайменше 5 мільйонів), і решті охочих розвинути нові навички та побудувати кар’єру. Наразі на платформі доступні освітні серіали для опанування навичок 50 різних професій.

Всі освітні матеріали на платформі безоплатні й адаптовані для будь-якої вікової категорії. Зокрема, вони створені у форматі edutainment, тобто поєднання навчання (education) й розваги (entertainment).

Проєкт Дія. Освіта популяризує принцип lifelong learning — навчання протягом усього життя. Пріоритет ініціативи — зробити навчальні інструменти зручними та відповідними до актуальних потреб ринку.

Як повідомив віцепрем’єр-міністр Михайло Федоров під час презентації, команда Мінцифри за роки своєї роботи:

  • запровадила предмети з підприємництва у вишах та школах, 
  • забезпечила 2000 шкіл і садків швидкісним інтернетом, понад 3000 укриттів — WiFi, 
  • проводить пілотування нового формату викладання інформатики в школах, 
  • забезпечила понад 60 000 ноутбуків для вчителів, 4 000 планшетів — для учнів.

Зокрема, віцепрем’єр-міністр зазначив, що найближчим часом відбудеться презентація стратегії розвитку освіти, напрацьована разом із МОН.

Окрім того, платформа Дія. Цифрова Освіта, яка трансформувалася на Дія. Освіта, уже змогла допомогти близько 1,5 млн українців та українок покращити свої цифрові навички до базового рівня — зокрема, завдяки диференційованому підходу до користувачів і користувачок різного віку. 

Михайло Федоров також зауважив, що Дія. Освіта допоможе опанувати близько 50 актуальних професій за допомогою освітніх серіалів. У серіалах можна обирати різні сценарії навчання, вони моделюють ситуації з реального життя. Зокрема, платформа надає змогу здійснити «аудит себе», тобто пройти онлайн-тестування, щоб з’ясувати, яка професія підходить.

Після завершення навчання можна пройти фінальний тест і отримати відповідний сертифікат. Також система надає можливість створити серіал за індивідуальним запитом користувача — зібрати його з модулів за темою, яка цікавить.

Окрім того, заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан розповіла про наповнення та можливості на платформі Дія.Освіта:

  • у секції «Навчання протягом життя» користувачі знайдуть 120 освітніх серіалів;
  • у секції «Рескілінг, апскілінг і працевлаштування» — тестування, вибір професії, вибір освітнього серіалу, інтерактивний симулятор, сертифікати й вакансії в регіоні;
  • у секції «Персональна траєкторія навчання» можна реалізувати функцію добірки індивідуального серіалу.

Зокрема, на порталі доступні тести на рівень цифрової грамотності. Увесь контент можна переглядати українською й англійською мовами.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143173

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86579

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47019

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді