Незаконно відмовляти у прийманні заяви до 1 класу

Освітній омбудсмен прокоментував і пояснив, чому відмова у прийманні заяви до 1 класу є незаконною

Зарахування до 1-го класу

Відпустка вчителю, в якого закінчується строковий договір: чи надаватиОсвітній омбудсмен Сергій Горбачов розповів, що батьки часто скаржаться на те, що керівники закладів освіти відмовляють у прийманні заяв до 1 класу, але це — незаконно.

Обговорення подібних ситуацій та пояснення омбудсмена опубліковані на офіційній сторінці Сергія Горбачова на Facebook.

«Я обурений такими свавільними діями керівників шкіл, і вже неодноразово наголошував, що такі дії є грубим порушенням прав громадян. Ніщо не може бути підставою відмовити в прийманні заяви від громадянина, якщо вона оформлена відповідно до вимог статті 5 Закону України «Про звернення громадян», — зауважив освітній омбудсмен.

У разі відмови школи прийняти заяву, незважаючи на пояснення щодо неправомірності такої відмови, омбудсмен радить викликати наряд поліції, для того, щоби було складено акт про порушення ваших законних прав. Також треба вимагати, щоби заяву зареєстрували та зробили відмітку про її реєстрацію відповідно до вимог статті 13 Закону України «Про звернення громадян».

Під час подачі заяви, краще подавати два примірника:

  • оригінал із підписом залишається там, куди ви звернулися;
  • копію залишаєте собі, а посадова особа, яка прийняла заяву, має чітко вказати дату, свої прізвище та ініціали, поставити підпис. Також можна сфотографувати оригінал заяви з відповідними позначками та підписом.

Окрім того, Сергій Горбачов акцентував, що процедура зарахування до першого класу, яка діє з 2018 року, не змушує батьків вести дитину до школи за місцем проживання. Батьки мають право обирати для дитини будь-яку іншу школу, якщо там є вільні місця, і подати заяви до різних закладів освіти.

Що потрібно для успішного старту першокласника

Згідно з «Порядком зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти» передбачено, що кожна дитина має право навчатися в закладі освіти, найближчому до її місця проживання, і може бути зарахована першочергово, якщо:

  • проживає на території обслуговування закладу освіти;
  • має старших братів / сестер, які вже навчаються в цьому закладі освіти;
  • є дитиною працівника цього закладу освіти;
  • навчалася в дитячому садочку, який входить до складу навчально-виховного комплексу, де відбувається набір першого класу.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Мозковий штурм — інструмент сучасної педагогічної ради

«Сучасна педагогічна рада» — поняття широке і нечітке. Тут можна розуміти інноваційну, інтерактивну, нестандартну форми проведення педради, а чи яку іншу, не менш цікаву. Ми ж зупинимося на методі брейнштормінгу, або мозкового штурму, який дедалі більше входить в освітню практику і є ознакою нетрадиційного підходу керівництва у виборі форм роботи з педагогами
12182

Сертифікація вчителів: що варто знати у 2024 році

У статті зібрали для вас головне про цьогорічну сертифікацію. Дізнаєтеся про зміни та нововведення у сертифікації вчителів. А токож, коли буде проходити кожен етап сертифікації.
72613

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді