УЦОЯО має намір розробити комп’ютерний аналог ЗНО

УЦОЯО планує дати поштовх розвитку комп'ютерного тестування вступників до вишів

Комп'ютерний аналог ЗНОГотовність до роботи влітку: експрес-перевірка

Український центр оцінювання якості освіти планує дати поштовх розвитку комп'ютерного тестування вступників до закладів вищої освіти.

Таку інформацію зазначила директорка УЦОЯО Тетяна Вакуленко під час спілкування з абітурієнтами в рамках проєкту DECIDE.

Як вона зауважила, наразі комп’ютерне тестування має більше переваг в оцінюванні в порівнянні зі звичайним ЗНО.

Проте керівниця УЦОЯО підкреслила, що фахівці Центру намагатимуться використати всі переваги та здобутки, які були досягнуті за роки проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

За словами Тетяни Вакуленко, після доопрацювання механізму комп'ютерного тестування воно може отримати більший функціонал, ніж традиційне ЗНО.

«Виглядає так, що таке тестування відповідає всім нашим вимогам і навіть більше. Тому що насправді комп'ютерне оцінювання має більше форматів, типів тестових завдань, має більше можливостей щодо відображення візуальних об'єктів тощо», — наголосила очільниця Українського центру оцінювання якості освіти. 

Індивідуальний навчальний план: чи обов'язково складати

Окрім того, вона прокоментувала, що Центр ніколи не міг реалізувати кольорові зображення в паперових тестових зошитах з деяких предметів, хоча учасникам тестування так було б значно легше зорієнтуватися в певних завданнях. Натомість в електронному варіанті тесту використати кольорові зображення легше.

«Тобто ми орієнтуємося саме на продовження цієї ідеї, але це не означає, що ми певним чином зменшуємо значення зовнішнього незалежного оцінювання. Ми просто будемо намагатися використати всі ті здобутки, які ми вже мали на ЗНО в цьому новому форматі комп'ютерного тестування. Для цього потрібен час», — акцентувала директорка УЦОЯО.

Зокрема, наразі працівники УЦОЯО не можуть реалізувати всі можливості комп'ютерного тестування через об'єктивні обставини.

«Зрозуміло, що ми би хотіли мати тести повноцінної тривалості. Зараз у нас тригодинний тест з трьох навчальних предметів. Якщо б ми говорили про якісніший інструмент, то цей тест мав би бути ще довшим. Цього ми не можемо собі дозволити не тому, що ми працюємо на комп'ютері, а насамперед тому, що ми орієнтуємося на безпекові ризики», — зазначила Тетяна Вакуленко.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Підготовка до засідання педагогічної ради школи

Засідання педагогічної ради — важлива складова роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо її функції та особливості підготовки до засідань
43120

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143412

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86611

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47056

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді