Частіше потерпають від булінгу діти з гіршими соціально-економічними передумовами
Оновлена посадова інструкція вчителя початкових класів
Понад 25% 15-річних українських підлітків хоча б один раз ставали жертвами цькування з боку інших учнів у своїх закладах освіти.
Така інформація зазначається в результатах міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018, які опублікував Український центр оцінювання якості освіти.
Згідно з аналізом наданих учнями у 2018 році відповідей, хлопці частіше стикаються з випадками цькування (31%), ніж дівчата (20%).
Зокрема частіше жертвами булінгу стають діти з гіршими соціально-економічними передумовами.
Вимоги пожежної безпеки: чекліст Окрім того, учні, які потерпають від булінгу, мають значно нижчі результати з читання.
Водночас успішність за всіма галузями PISA (читання, математика, природничо-наукові дисципліни) краща в тих учнів, які не стикалися з випадками булінгу.
«Тип закладу освіти й місцевість, де розташований заклад, істотно не впливають на частотність проявів булінгу», — повідомляється в результатах дослідження.
Нагадаємо, що восени 2022 року Україна взяла участь у черговому дослідженні PISA. Оприлюднення міжнародного та національного звітів за результатами PISA-2022 заплановано на грудень 2023 року.
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ