PISA: понад 25% українських підлітків були жертвами булінгу

Частіше потерпають від булінгу діти з гіршими соціально-економічними передумовами

Булінг серед українських підлітківЯк підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

Понад 25% 15-річних українських підлітків хоча б один раз ставали жертвами цькування з боку інших учнів у своїх закладах освіти.

Така інформація зазначається в результатах міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018, які опублікував Український центр оцінювання якості освіти.

Згідно з аналізом наданих учнями у 2018 році відповідей, хлопці частіше стикаються з випадками цькування (31%), ніж дівчата (20%).

Зокрема частіше жертвами булінгу стають діти з гіршими соціально-економічними передумовами.

Вимоги пожежної безпеки: чекліст

Окрім того, учні, які потерпають від булінгу, мають значно нижчі результати з читання.

Водночас успішність за всіма галузями PISA (читання, математика, природничо-наукові дисципліни) краща в тих учнів, які не стикалися з випадками булінгу.

«Тип закладу освіти й місцевість, де розташований заклад, істотно не впливають на частотність проявів булінгу», — повідомляється в результатах дослідження.

Нагадаємо, що восени 2022 року Україна взяла участь у черговому дослідженні PISA. Оприлюднення міжнародного та національного звітів за результатами PISA-2022 заплановано на грудень 2023 року.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Підготовка до засідання педагогічної ради школи

Засідання педагогічної ради — важлива складова роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо її функції та особливості підготовки до засідань
43146

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143624

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86667

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47073

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді