Кому потрібно складати ДПА та чи можна це зробити у своїй школі

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Освітній омбудсмен прокоментував ситуацію із проходженням ДПА цього року та пояснив певні моменти цієї теми

Державна підсумкова атестація в 2021 році

Якість освіти: готовий словник термінівОсвітній омбудсмен Сергій Горбачов наголосив, що учні за бажанням можуть не складати ДПА у школі, адже її скасували на законодавчому рівні. А також надав пояснення: кому все ж таки необхідне ДПА для вступу та чи можна скласти іспити у своїх школі.

Освітній експерт підтвердив, що державну підсумкову атестацію у формі ЗНО цього року можуть не складати ті одинадцятикласники, які не планують вступати до вищого навчального закладу.

Протокол державної підсумкової атестації

Проте Сергій Горбачов радить випускникам, які хочуть вступити до іноземного вишу, обов’язково складати ЗНО.

«Закордонні університети приймають тільки оцінки та свідоцтва, занесені в державну базу. Минулого року люди говорили, що іноземні університети не вимагають ЗНО. Але у серпні почалися звернення, щоб дали можливість скласти ЗНО для вступу», — прокоментував омбудсмен.

Окрім того, освітній омбудсмен повідомив, що випускники можуть скласти ДПА у своєму закладі освіти за програмою, яку укладе школа.

Сергій Горбачов також зазначив, що якщо з різних причин учень не зміг потрапити на основну сесію ЗНО, то він може зареєструватися на додаткову сесію, яка триватиме з 29 червня до 14 липня.

«Звісно, якщо людина захворіє і не зможе відвідати ні основну, ні додаткову сесії, то інших варіантів скласти ЗНО і стати студентом в цьому році немає. Але це можна буде зробити наступного року», — підсумував експерт.

Варто нагадати, що 6 травня розпочалася реєстрація на додаткову сесію проходження ЗНО-2021. Зареєструватися можна буде до 18 травня.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71853

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8110

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35064

Медичний огляд майбутніх першокласників - 2025

Коли діти повертаються за парти під час війни, головна умова – безпека всіх учасників навчального процесу. Незалежно від того, яку форму навчання для дитини оберуть батьки, саме вони відповідають за проходження обов'язкових щорічних профілактичних медоглядів.
18940

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді