Директори шкіл обов’язково мають письмово звертатися до засновників

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Освітній омбудсмен розповів як керівництву школи ефективно звертатися по фінансову допомогу до державних установ

Як директору школи забезпечити фінансування школи, — освітній омбудсмен

Новий перелік лікарських засобів для медпункту: СКАЧАТИ

Адміністрація закладів освіти має постійно звертатися до засновників із письмовими запитами щодо фінансового забезпечення.

Таку думку висловив освітній омбудсмен Сергій Горбачов у своїй публікації на Facebook.

«З досвіду чималої кількості директорів шкіл (та й із власного досвіду директора школи) знаю, що якщо не мовчати, постійно ПИСЬМОВО звертатися до відділу, управління чи департаменту освіти, наголошуючи на необхідності забезпечення закладу всім необхідним відповідно до вимог ст. 25 Закону України «Про освіту», то чиновники ДУЖЕ ШВИДКО розуміють, що треба виконувати вимоги закону й забезпечувати, а не робити вигляд, що “ми ж не знали”.

[…] Бо, якщо, не дай Боже, щось станеться через відсутність у закладі освіти необхідного, то крайніми зроблять саме їх: директор же звертався (тобто — виконав свій обов’язок), а вони свого обов’язку забезпечити заклад освіти не виконали», — прокоментував Сергій Горбачов.

Як зазначав освітній омбудсмен, що якщо офіційних документів із запитами від закладу освіти не було, то чиновники скажуть, що вони не знали про потреби. Тому запити від директорів шкіл мають бути обов’язково задокументовані.

«І тоді вони (просто із почуття самозбереження) починають рухатися — і школа отримує те, що їй потрібно. Звісно, що не все і не відразу, але справа точно зрушить із мертвої точки», — наголошує Сергій Горбачов.

Зокрема, надсилати такі запити директору школи варто й добросовісним чиновникам, які дбають про освіту, аби вони мали актуальну інформацію про потреби закладу.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71853

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8110

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35064

Медичний огляд майбутніх першокласників - 2025

Коли діти повертаються за парти під час війни, головна умова – безпека всіх учасників навчального процесу. Незалежно від того, яку форму навчання для дитини оберуть батьки, саме вони відповідають за проходження обов'язкових щорічних профілактичних медоглядів.
18940

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді