Директори шкіл обов’язково мають письмово звертатися до засновників

Освітній омбудсмен розповів як керівництву школи ефективно звертатися по фінансову допомогу до державних установ

Як директору школи забезпечити фінансування школи, — освітній омбудсмен

Новий перелік лікарських засобів для медпункту: СКАЧАТИ

Адміністрація закладів освіти має постійно звертатися до засновників із письмовими запитами щодо фінансового забезпечення.

Таку думку висловив освітній омбудсмен Сергій Горбачов у своїй публікації на Facebook.

«З досвіду чималої кількості директорів шкіл (та й із власного досвіду директора школи) знаю, що якщо не мовчати, постійно ПИСЬМОВО звертатися до відділу, управління чи департаменту освіти, наголошуючи на необхідності забезпечення закладу всім необхідним відповідно до вимог ст. 25 Закону України «Про освіту», то чиновники ДУЖЕ ШВИДКО розуміють, що треба виконувати вимоги закону й забезпечувати, а не робити вигляд, що “ми ж не знали”.

[…] Бо, якщо, не дай Боже, щось станеться через відсутність у закладі освіти необхідного, то крайніми зроблять саме їх: директор же звертався (тобто — виконав свій обов’язок), а вони свого обов’язку забезпечити заклад освіти не виконали», — прокоментував Сергій Горбачов.

Як зазначав освітній омбудсмен, що якщо офіційних документів із запитами від закладу освіти не було, то чиновники скажуть, що вони не знали про потреби. Тому запити від директорів шкіл мають бути обов’язково задокументовані.

«І тоді вони (просто із почуття самозбереження) починають рухатися — і школа отримує те, що їй потрібно. Звісно, що не все і не відразу, але справа точно зрушить із мертвої точки», — наголошує Сергій Горбачов.

Зокрема, надсилати такі запити директору школи варто й добросовісним чиновникам, які дбають про освіту, аби вони мали актуальну інформацію про потреби закладу.

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
101123

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
752

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28013

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78641

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді