Над підручниками з історії та географії працюватиме українсько-польська комісія

Українсько-польська комісія працюватиме над удосконаленням змісту підручників з історії та географії

Підручники з історії та географії

Готовність до роботи влітку: експрес-перевірка

Нещодавно відбулася зустріч міністра освіти і науки України Оксена Лісового з надзвичайним і повноважним послом Республіки Польща в Україні Бартошем Ціхоцкі. Під час якої обговорювалося й питання діяльності українсько-польської комісії з питань підручників.

Таку інформацію зазначали на сайті Міністерства освіти та науки. 

Зокрема, серед обговорюваних тем були: підтримка українських здобувачів освіти, які знайшли прихисток у Польщі й забезпечення освітніх прав представників української та польської національних меншин в Польщі та Україні відповідно.

🎲 Педнавантаження, штатний розпис і табелювання

Щодо питання покращення змісту підручників сторони домовилися про взаємодію в межах діяльності українсько-польської комісії з питань удосконалення шкільних підручників з історії та географії.

Зазначимо, що результати дослідження виявили, що у сучасних польських підручниках Україна ХХ століття майже не представлена як самостійний суб’єкт історії, а включена в контекст польських подій — крім поодиноких сюжетів, які стосуються періоду революції 1917–1921 років, а також періоду незалежної України після 1991 року.

Проте науковці Українського інституту зауважують, що порівняно з іншими європейськими підручниками польські — це позитивний приклад, адже історія конфліктів, на переконання авторів, залишилася в минулому, а її розуміння й примирення історичної пам’яті українського та польського народів є основою добросусідства сьогодні.

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78541

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
302

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді