У пріоритеті мають бути знання школярів, а не кількість навчальних предметів

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Освітяни мають дбати не про перелік предметів, а про знання й компетентності школярів

Знання учнів під час навчання Оновлена посадова інструкція вчителя початкових класів

Головним завданням навчання української молоді має бути не кількість «предметів», а знання та компетентності, які здобудуть учні.

Таку тезу підкреслив освітній омбудсмен Сергій Горбачов щодо суспільної дискусії про кількість шкільних предметів, що започаткована міністром освіти і науки.

«Для нас же головним мають бути не «предмети», а які знання та компетентності отримають наші діти в результаті здобуття освіти. А тут варіацій може бути дуже багато — залежно від запитів та потреб саме наших дітей. Ось це ми маємо робити, про це маємо дбати, а не про перелік «предметів», набір яких дуже і дуже відрізняється у різних країнах», — наголосив Сергій Горбачов.

Окрім того, він зауважив, що незважаючи на лідерство за кількістю шкільних «предметів», Україна має неприємні результати якості навчання.

Заяви: як оформлювати та реєструвати

«Україна, на жаль, має одне із сумнівних перших місць за кількістю «предметів». І в той же час маємо доволі посередні, щоб не використовувати більш неприємні визначення результати за якістю освіти: достатньо подивитися результати міжнародного дослідження PISA», — акцентував освітній омбудсмен.

Зокрема, на його думку, спротив зміні змісту освіти викликаний небажанням деяких освітян опановувати нові методики та підходи до освіти.

«Чому такі палкі дискусії — відповідь проста: переформатування змісту освіти буде мати наслідком те, що багатьом в освіті доведеться рішуче оновлювати свої навички та методичні підходи, опановувати нові методики викладання, серйозно перенавчатися. А це не всім до вподоби. Тому і спротив. Але зробити це все одно доведеться, який би спротив оновленню освіти ми не долали», — зазначив Сергій Горбачов.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47926

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
120

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159938

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31573

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59613

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді