Рекомендації для вчителів щодо проведення уроків для надолуження освітніх втрат учнів

У мережі презентували методичний посібник для вчителів «Подолання освітніх втрат з української мови та літератури в 5-11 класах»

Уроки щодо надолуження освітніх втрат

Як провести тарифікацію педагогів

Нещодавно відбулася презентація посібника «Подолання освітніх втрат з української мови та літератури. Методичні рекомендації та приклади уроків». Він був створений проєктом «Клуб НУШ» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Автором рекомендацій для освітян став Ігор Хворостяний — учитель української мови й літератури, кандидат філологічних наук, член робочих груп із розроблення державних стандартів освіти, співавтор програм і підручників НУШ, автор онлайн-курсів «Лайфхаки з української мови» і «Лайфхаки з української літератури», учитель Всеукраїнської школи онлайн.

«Цим посібником ми хотіли надихнути вчителів та вчительок української мови і літератури мислити поза межами роками перевірених конспектів і наповну використовувати принцип «менше — означає більше», — зазначають упорядники посібника.

🎲 Педнавантаження, штатний розпис і табелювання

Відповідні методичні рекомендації містять наступні аспекти:

  • загальні принципи та планування подолання освітніх втрат у школі;
  • зміну моделей педагогічного мислення;
  • форми організації освітнього процесу в умовах війни;
  • стратегічну готовність до викладання онлайн (чекліст перед початком навчання);
  • надолуження освітніх втрат з української мови й літератури в 5-11 класах: алгоритм і ресурси, за допомогою яких можна розробляти навчальний контент;
  • приклади навчального контенту й педагогічного інструментарію, зокрема, для інтегрованих уроків.

Детальніше ознайомитися з посібниким можна в прикріпленому документі. 

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78541

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
302

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді