Світовий банк підтримує процес розвитку та відбудови української освіти

Світовий банк готовий продовжувати стратегічне партнерство з відбудови, реформування та розвитку освіти та науки в Україні

Підтримка Світового банку розвитку освіти

Автономізація фінансів ЗДО: розв’язуємо робочі ситуації

29 березня 2023 року відбулася зустріч директора Світового банку у справах країн Східної Європи Джордана Шварца та міністра освіти та науки України Оксена Лісового. Під час цього заходу керівник Світового банку запевнив у подальшій підтримці сфери освіти та науки України на шляху до трансформації та реорганізації. 

«Сьогодні Україна докладає всіх зусиль для того, щоб здобути перемогу над російською навалою. Партнерство та підтримка міжнародної спільноти є важливим елементом цієї боротьби. Допомога Світового банку була критичною у забезпеченні теперішніх проблем фінансування системи освіти. Нам потрібно посилити цю співпрацю заради незламного майбутнього. Зокрема, створити сталу взаємодію з міжнародною коаліцією донорів та партнерів. 

Також для нас важливо ініціювати рамкову угоду для зміцнення сфери освіти і науки в Україні. Це має стати важливим інструментом в об’єднанні партнерів щодо спільних цілей. Започаткування експертної панелі у партнерстві зі Світовим банком дозволило б проаналізувати та зіставити освітні програми між Україною та тими країнами, у яких перебувають українські діти. Для нас критично важливо зменшити навантаження на дітей та зробити можливим зарахування їхніх академічних результатів в Україні. 

Індивідуальний навчальний план: чи обов'язково складати

Окрім того, у межах спільного проєкту для поліпшення якості вищої освіти пропонуємо переглянути пріоритети у зв'язку з новими викликами та потребами. Адже після 24 лютого 2022 року довелося подумати про більш нагальні потреби, наприклад, щоб студенти мали стипендію та могли продовжувати навчання. За дуже короткий час нам вдалося реструктуризувати проєкт і надати 100 млн доларів на стипендії студентів», — наголосив очільник освітнього відомства Оксен Лісовий.

Серед пріоритетів відповідного партнерства стане безпека освітнього процесу, відповідь на виклики війни, відновлення пошкоджених та зруйнованих закладів освіти, аналіз і продовження реформ загальної середньої освіти, професійної та вищої освіти.

Зокрема, керівник МОН зауважив, що нині докладається максимум зусиль, аби створити умови для організації навчання у традиційному форматі з урахуванням обмежень воєнного часу та забезпечення захисту учасників освітнього процесу.

Зі свого боку Джордан Шварц привітав Оксена Лісового із призначенням, подякував за зустріч та підтримав ініціативи, зокрема щодо програми зіставлення та гармонізації освітніх програм. Також Світовий банк готовий продовжувати бути стратегічним партнером з відбудови в контексті нових викликів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1612

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2630

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді