Близько третини українців не володіють іноземними мовами

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

68% українців вказали, що мають знання принаймні однієї іноземної мови, хоча часто ці знання не є глибокими

Рівень володіння іноземними мовами

Як провести тарифікацію педагогів

32% дорослого населення України не володіє жодною іноземною мовою.

Таку інформацію зазначено у звіті дослідження Київського міжнародного інституту соціології.

Відповідно до результатів опитування, 68% українців вказали, що мають певні знання принаймні однієї іноземної мови, хоча часто ці знання не є глибокими.

Зокрема з них 51% українців зазначили, що мають деякі знання англійської мови, але детальніший аналіз показує, що тільки 23% можуть читати, писати і спілкуватися цією мовою на побутовому і навіть на професійному рівнях.

«Взагалі не володіють іноземними мовами на будь-якому рівні майже третина дорослих жителів України — 31.8% (в опитуванні не враховувалась російська мова, лише англійська, польська, турецька, угорська, іспанська, французька та німецька мови)», — повідомляється в опублікованому матеріалі результатів.

Окрім того, більше 60% українців вказали, що в них немає потреби у знанні іноземної мови для професійної діяльності.

🎲 Педнавантаження, штатний розпис і табелювання

Проте понад половини опитаних (56% респондентів) зазначили, що мають бажання підвищувати свій рівень знання іноземної мови.

Загалом, за результатами дослідження, українців можна поділити на умовні чотири категорії щодо вивчення іноземної мови:

  • мають бажання і потребу (28%);
  • мають лише бажання (28%);
  • не мають бажання, але є потреба (2%);
  • не мають ні бажання, ні потреби (42%).

Зауважимо, що знання іноземної мови є вищими серед більш молодих, освіченіших та заможніших людей.

Зокрема, відносно більше поширення володіння іноземними мовами спостерігається у містах з населенням 500 тисяч і більше (77%) і столиці — 84%.

Переважаюча кількість респондентів поділяє думку, що вивчати іноземні мови потрібно в молодому віці. Більшість (63%) вважає, що треба починати вчити іноземну мову у віці 5–7 років.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47920

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
120

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159920

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31571

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59611

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді