ВР підтримала законопроєкт про реформу дошкільної освіти

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про реформу дошкільної освіти

Реформа дошкільної освіти

Автономізація фінансів ЗДО: розв’язуємо робочі ситуації

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про реформу дошкільної освіти.

Як повідомив ініціатор законопроєкту, голова підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Володимир Воронов, відповідний законопроєкт має докорінно змінити підходи та систему здобуття дошкільної освіти в країні.

Насамперед така реформа дошкільної освіти передбачає розв’язання проблеми наповненості груп у дитсадках.

Зокрема, серед напрямів діяльності цієї реформи створення центрів педагогічної та психологічної підтримки та допомоги батькам. Це допоможе батькам отримати інформацію про освітні програми, навчально-методичне та інформаційне забезпечення.

Також у законопроєкті запропоновано забезпечення справедливої черговості зарахування дітей до комунальних закладів освіти через чітке визначення території обслуговування.

Окрім того, передбачені й зміни умов роботи педагогічних працівників. Таким чином, вони отримають адекватний обсяг педагогічного навантаження, щорічну оплачувану відпустку 56 днів та можливість вільно обирати освітні програми та форми роботи.

Законопроєкт передбачає функціонування різних форм дошкільної освіти: дистанційної, педагогічного патронажу (педагоги навчають дітей у домашніх умовах) та мережевої, коли дитина навчається у різних дитсадочках одночасно.

Відповідно до змісту документа, зміни стосуватимуться також і форми дитячих садочків. Після ухвалення закону в Україні зможуть офіційно працювати сімейні (свої діти та малеча друзів чи сусідів), мобільні (для дітей з віддалених населених пунктів), «школа супергероїв» (для дітей на стаціонарному лікуванні) та центри педагогічного партнерства для дітей, які від народження знаходяться разом з батьками.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

БКДО: Державний стандарт дошкільної освіти

Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
91012

Інституційні аудити: чи будуть у 2024/2025 н. р.

У лютому 2024 року МОН дало старт позаплановим інституційним аудитам і перевіркам закладів освіти. Що вже відбулося і що чекає заклади освіти в 2024 році — читайте у статті
726

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді