Освітній процес у школах червоної та помаранчевої карантинних зон

Теми:
В Україні почалася третя хвиля коронавірусної хвороби, що змінилося в роботі закладів освіти в цей червоної та помаранчевої зон

Освітній процес у школах червоної та помаранчевої карантинних зон

Чи можна продовжити навчання в червні

Через стрімке поширення коронавірусної хвороби COVID-19 більшість українських шкіл перейшли на форму дистанційного навчання.

У регіонах з червоної зоною учням 5 — 11 класів забороняється відвідування шкіл, тому вони переходять на дистанційне навчання.

Синхронне й асинхронне дистанційне навчання: як поєднати

Однак учні 1 — 4 класів та вихованці садочків можуть продовжувати навчатись очно, якщо міська влада не заборонить це.

Загалом, до червоної зони епідембезпеки потрапили такі області України:

 • Київ та Київська область,
 • Львів та Львівська область,
 • Житомирська область,
 • Закарпатська область,
 • Івано-Франківська область,
 • Дніпропетровська область,
 • Одеська область,
 • Чернівецька область,
 • Сумська область.

У Житомирі, Ужгороді та Чернівцях учні всіх класів зараз навчаються дистанційно. Заклади дошкільної освіти працюють у звичайному режимі. А в Івано-Франківську закриті дитячі садки, а всі класи навчаються дистанційно.

Також у Києві, Львові, Одесі та інших деяких областях учні перебувають на канікулах.

У цих регіонах після завершення канікул учні 5 — 11 класів у цих школах будуть навчатись на дистанційці, а учні 1 — 4 класів зможуть повернутися до навчання у школах. Садочки поки працюють у звичайному режимі.

З 29 березня в Одесі середні та старші класи перейдуть на дистанційне навчання. Також частина початкових класів навчатиметься онлайн, решта школярів навчатимуться очно.

Уже з 25 березня жорстокі обмеження введено в Дніпрі. Після канікул учні 5 — 11 класів будуть навчатимуться дистанційно. Дитсадки та молодші класи в школах Дніпра будуть працювати у звичайному режимі.

Зокрема, учні не можуть відвідувати навчальний заклад, якщо на самоізоляції через контакт з хворим на COVID-19 перебуває більш як 50% дітей та працівників.

З 23 березня список регіонів помаранчевої зони виглядає так:

 • Вінницька область,
 • Донецька область,
 • Миколаївська область,
 • Полтавська область,
 • Тернопільська область,
 • Хмельницька область,
 • Черкаська область.

У Вінниці, яка ще недавно була в червоній зоні, шкільні канікули закінчилися 15 березня. Відтоді молодші й старші класи були зобов'язані вчитися дистанційно.

У Тернополі канікули триватимуть до 28 березня. Якщо епідемситуація не покращиться, з 29 березня учні 5 — 11 класів тернопільських шкіл перейдуть на дистанційне навчання. Школярі початкових класів вчитимуться очно.

А у Миколаєві посилений карантин діє з 24 березня до 4 квітня, відповідно, школярі також навчаються дистанційно.

Міністерство освіти і науки рекомендує переводити 5 — 11 класи помаранчевої та жовтої зон на дистанційку. Або школи можуть запровадити продовження канікул.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
136865

Безпека літнього дня в дошкільному закладі

Педагог-початківець загострено акцентуватиме на безпеці дітей під час прогулянок улітку, досвідчений — навпаки, може втратити пильність. Запропонуйте їм «золоту» середину
9821

Розвиток емоційно-вольової сфери дошкільника

Воля не виникає сама собою, її потрібно змалку формувати. Які особливості вольової сфери у дітей дошкільного віку? Як дорослі можуть сприяти формуванню в дитини емоційно-вольової сфери й таких пов’язаних із нею якостей, як самостійність, самоконтроль, стриманість?
31409

Корпоративний імідж сучасного дитячого садка

Мотивовані й творчі педагоги є ядром діяльності закладу дошкільної освіти, а їхня професійна діяльність — одним із компонентів його іміджу. Як сформувати позитивний корпоративний імідж дошкільного закладу і водночас сприяти фаховому зростанню та професійній соціалізації педагогів?
20673

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді