Скільки коштує утримання 1 учня в різних громадах України?

Утримання шкіл з малою наповнюваністю зумовлюють зростання видатків на одного учня

Вартість утримання 1 учня

Автономізація фінансів ЗДО: розв’язуємо робочі ситуації

Вартість утримання одного учня в громадах складає від 10 до 190 тисяч грн на рік.

Інформацію з відповідними даними опублікували в Державній службі якості освіти, проаналізувавши діяльність місцевих органів управління освітою, пов’язану з формуванням мережі закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

Насамперед така значна різниця зумовлена різною наповнюваністю закладів освіти.

«Утримання закладів освіти з малою наповнюваністю зумовлюють зростання видатків на одного учня. Середня вартість утримання одного учня в громадах, де здійснювався аналіз, становила 33-45 тисяч грн, зокрема найвища — 62 тисяч грн, а найнижча — 10 тисяч грн на рік. В окремих школах вартість утримання одного учня сягала рекордних 140–190 тисяч грн на рік», — акцентують у Держслужбі. 

Окрім того, держслужбовці зауважили, що в сільських школах фактична наповнюваність закладів освіти значно нижча, ніж проєктна потужність.

«Майже в усіх територіальних громадах, де здійснювався аналіз, фактична наповнюваність закладів загальної середньої освіти значно нижча від проєктної потужності. У деяких школах наповнюваність становила лише 20-40% від проєктної потужності. Водночас традиційно у сільській місцевості показник наповнюваності класів нижчий середнього по громаді», — зазначається у документі про результати аналізу.

Водночас у містах заклади освіти перевантажені майже вдвічі.

«Протилежна ситуація у міських закладах, коли наповнюваність ледь не вдвічі більша проєктної потужності. При цьому кількість учнів, які навчаються в другу зміну, в таких школах щороку пропорційно зростає», — наголосили у Державній службі якості освіти.

Аналіз діяльності місцевих органів проводився в усіх областях України, крім Донецької, Луганської, Херсонської областей та м. Київ, за період діяльності 01.01.2020–31.11.2022. Аналізом охоплено 10 міських, 7 селищних та 4 сільські територіальні громади, де функціонує загалом 413 закладів освіти, з них — 155 дошкільної, 226 загальної середньої і 32 позашкільної освіти.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
142305

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86428

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46965

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді