Які нові доплати передбачені педагогічним працівникам

У закладах середньої освіти будуть створені класи для інклюзивного навчання, що передбачає нові доплати вчителям

Які нові доплати передбачені педагогічним працівникам

Нові розміри посадових окладів 2021

Для того, щоб реалізувати права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізації та інтеграції в суспільство в закладах загальної середньої освіти організовуються класи з інклюзивним навчанням.

Це відбуватиметься відповідно до Порядку з організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.08.2011 № 872.

Інклюзивний клас або клас з інклюзивним навчанням — це клас у закладі загальної середньої освіти, в якому серед інших дітей навчаються одна–три (одна–дві) дитини з особливими освітніми потребами.

У листі Міністерстві освіти і науки України від 09.08.2018 №2.5-2087, та Постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2018 №72 7 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 №1096 5 «Про встановлення розміру доплати за окремі види педагогічної діяльності». Згідно з якими встановлено доплату в граничному розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічним працівникам і помічникам вихователів, які працюватимуть в інклюзивних класах (групах) усіх закладів освіти.

Зазначена доплата встановлюється педагогічним працівникам, які працюють в інклюзивному класі (групі), тільки за години роботи у інклюзивних класах (групах). Конкретний розмір доплати встановлює керівництво закладу, ураховуючи кількість осіб з особливими освітніми потребами у класі (групі), складність порушення розвитку дітей, рівень відповідальності та обсяг роботи кожного працівника, який працює з такими дітьми, тощо.

Таким чином, така доплата встановлюється усім вчителям та іншим педагогічним працівникам закладу загальної середньої освіти, які працюють в інклюзивному класі (групі), але не на все навантаження, а тільки за години роботи у таких класах (групах).

Окрім того, встановлено посаду асистента вчителя інклюзивних класів, яка вводиться в закладах загальної середньої освіти саме для роботи в інклюзивних класах, то таким працівникам затверджена доплата встановлюється на все навантаження за цією посадою.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансова автономія закладу освіти: перший крок

Керівники багатьох закладів уже запровадили автономію закладу, а деякі ще побоюються брати на себе таку відповідальність. Ділимося секретами першопрохідців, які вже можуть поділитися досвідом і запровадження, і роботи у режимі фінансової автономії
16820

Підвезення до закладу освіти: що варто знати, щоб організувати

Підвезення — необхідність для тих, хто живе у сільській місцевості за межею пішохідної доступності до закладу освіти. Як його організувати та яку документацію потрібно вести? Які є варіанти перевезень?
55390

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді