Результати опитування щодо ставлення українців до вивчення російської мови в школах

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Частка українців, які вважають російську мову непотрібною для вивчення в школах, постійно зростає

Результати опитування українців НАКАЗИ: кінець навчального року🖨

Більшість українців вважає, що російську мову не потрібно вивчати в українських закладах освіти.

Таку інформацію зазначено в результатах телефонного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології в лютому 2023 року.

Порівнюючи минулі показники опитувань, частка українців, які вважають російську мову непотрібною для вивчення у школах, постійно зростає.

«Ще в 2019 році всього 8% українців вважали, що взагалі не варто вивчати російську мову в школах, у той час як зараз таких людей — 52%», — повідомляється в дослідженні. 

Зокрема зміни відбулися й серед тих українців, хто підтримує подальше вивчення російської мови. 

«У 1998 році 46% вважали, що обсяг вивчення має бути таким же, як і для української мови. У 2019 році показник становив 30%, а зараз — лише 3%. Також з 32% до 6% стало менше тих, хто вважає, що російська мова має вивчатися в меншому обсязі, ніж українська, але в більшому, ніж інші іноземні мови», — зауважують автори опитування.

Заяви: як оформлювати та реєструвати

Сьогодні та частка українців, які вважають за потрібне залишити російську мову для вивчення в школах, ставлять її нарівні з іншими іноземними мовами.

«Зараз фактично з зазначених 42% переважна більшість — 33% (або майже 80% цієї категорії громадян) — хотіли б, щоб російській мові відводили стільки ж або менше часу, ніж іншим іноземним мовам», — зазначається в результатах опитування.

Окрім того, число тих, хто вважає російську непотрібною в школі, зросло в усіх регіонах України.

«Водночас більш симптоматичним є ріст на Півдні і Сході. На Півдні лише 1% вважав у 2019 році, що російську мову не варто вивчати, а зараз — практично половина населення (49%). На Сході ніхто з респондентів опитування 2019 року не виступив за виключення російської мови з навчання в школах, а зараз таких — 30%», — зауважують дослідники.

Щодо різниці у вікових показниках респондентів, то тут теж простежується чітко окреслена тенденція.

«Більш молоді респонденти в більшій мірі наполягають на виключенні вивчення російської мови зі шкіл», — повідомляється в звіті.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
168926

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71924

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8133

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35107

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді