Результати опитування щодо ставлення українців до вивчення російської мови в школах

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Частка українців, які вважають російську мову непотрібною для вивчення в школах, постійно зростає

Результати опитування українців Оновлена посадова інструкція вчителя початкових класів

Більшість українців вважає, що російську мову не потрібно вивчати в українських закладах освіти.

Таку інформацію зазначено в результатах телефонного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології в лютому 2023 року.

Порівнюючи минулі показники опитувань, частка українців, які вважають російську мову непотрібною для вивчення у школах, постійно зростає.

«Ще в 2019 році всього 8% українців вважали, що взагалі не варто вивчати російську мову в школах, у той час як зараз таких людей — 52%», — повідомляється в дослідженні. 

Зокрема зміни відбулися й серед тих українців, хто підтримує подальше вивчення російської мови. 

«У 1998 році 46% вважали, що обсяг вивчення має бути таким же, як і для української мови. У 2019 році показник становив 30%, а зараз — лише 3%. Також з 32% до 6% стало менше тих, хто вважає, що російська мова має вивчатися в меншому обсязі, ніж українська, але в більшому, ніж інші іноземні мови», — зауважують автори опитування.

Заяви: як оформлювати та реєструвати

Сьогодні та частка українців, які вважають за потрібне залишити російську мову для вивчення в школах, ставлять її нарівні з іншими іноземними мовами.

«Зараз фактично з зазначених 42% переважна більшість — 33% (або майже 80% цієї категорії громадян) — хотіли б, щоб російській мові відводили стільки ж або менше часу, ніж іншим іноземним мовам», — зазначається в результатах опитування.

Окрім того, число тих, хто вважає російську непотрібною в школі, зросло в усіх регіонах України.

«Водночас більш симптоматичним є ріст на Півдні і Сході. На Півдні лише 1% вважав у 2019 році, що російську мову не варто вивчати, а зараз — практично половина населення (49%). На Сході ніхто з респондентів опитування 2019 року не виступив за виключення російської мови з навчання в школах, а зараз таких — 30%», — зауважують дослідники.

Щодо різниці у вікових показниках респондентів, то тут теж простежується чітко окреслена тенденція.

«Більш молоді респонденти в більшій мірі наполягають на виключенні вивчення російської мови зі шкіл», — повідомляється в звіті.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47920

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
120

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159915

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31571

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59611

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді