Правоохоронці чинять тиск на освітян столиці

У КМДА вважають, що правоохоронці Києва чинять тиск на освітян у справах про розкрадання

Справи про розкрадання в КиєвіЯк працювати з трудовими книжками під час воєнного стану

Правоохоронні органи вчиняють тиск на освітян столиці, публічно звинувачуючи їх в нібито завданні шкоди державі. При цьому дані, на які спираються правоохоронці, неправдиві.

Таку інформацію зазначив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

Як він зауважив, правоохоронці Києва вже кілька десятків разів проводили обшуки та робили заяви щодо карних справ проти освітян столиці. Утім, жодна справа не дійшла навіть до суду, бо не мала доказової бази.

«Звинувачення виявилися хибними. І за ці сфабриковані звинувачення жоден правоохоронець не тільки не поніс покарання, а й навіть не вибачився. Цього разу цинізм працівників прокуратури перевершив всі їхні попередні “досягнення”. Нові справи відкрито на основі абсолютно маніпулятивних експертиз, де навіть цифри в таблицях так звані “експерти” не можуть за допомогою калькулятора точно перемножити», — розповів представник КМДА. 

Зокрема, він розповів, як на підставі сумнівної експертизи прокуратура «вривається в школи під час освітнього процесу, викликає на допити директорів закладів освіти та вимагає для посадових осіб районних управлінь освіти арешт або заставу в 1 000 000 гривень». 

Відвідування ЗДО без організації харчування: як оформити

Однак освітяни, яких звинувачують, не покидали робочих місць з 24 лютого 2022 року, організували у своїх районах цілодобові укриття для киян, зробили в районах міста базу для функціонування гуманітарних штабів столиці, забезпечуючи сили оборони та найвразливіші верстви населення.

Окрім того, Валентин Мондриївський зауважив, що правоохоронці системно намагаються наносити удари по тих напрямах, які столичні заклади освіти втілювали позапланово, не маючи на це бюджету та в умовах дефіциту часу й обладнання. 

«Говорити сьогодні про завищені ціни на генератори чи біотуалети для укриттів чи пунктів обігріву — це маніпуляція. В Києві було обладнано 404 укриття в школах і понад 500 пунктів обігріву в закладах освіти. Все те, що закупалось для цих закладів, мало поставлятись протягом кількох тижнів максимум. Враховуючи той факт, що в наявності даного обладнання майже не було в достатній кількості в країні, купувати доводилось те, що доставляли у найкоротший термін і за ціною, яку виставляли комерційні структури. І в ці умови нашу країну і місто поставили точно не працівники столичної освіти», — прокоментував посадовець.

Також заступник голови КМДА наголосив, що освітяни столиці готові підтвердити документально правильність кожного свого кроку й налаштовані рішуче виступити єдиним фронтом проти свавілля правоохоронців.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1612

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2630

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді