Допомога дітям раннього віку з особливими потребами в Україні: запровадження системи Раннього втручання

В Україні створять єдину комплексну міжвідомчу систему Раннього втручання для дітей раннього віку з особливими потребами з метою надання системної підтримки родинам, які виховують дітей з вадами розвитку, запобігання відмовам батьків від дітей з психофізичними порушеннями та потраплянню їх в інтернатні заклади, а також запобігання інвалідизації дитячого населення

МОЗ України визначено координуючим відомством з питань створення, розвитку та функціонування єдиної комплексної міжвідомчої системи Раннього втручання для дітей в Україні. Таке рішення було прийнято за результатами засідання Міжнародної експертної робочої групи з питань розвитку системи послуг Раннього втручання в Україні, що днями відбулася у стінах Міністерства охорони здоров'я України за участю Міністра охорони здоров’я Олександра КВІТАШВІЛІ.

Захід націлений на продовження співпраці у питаннях розвитку системи послуг Раннього втручання в Україні.

Мета:

  • організація допомоги дітям раннього віку з особливими потребами;
  • надання системної підтримки родинам, які виховують дітей з вадами розвитку;
  • запобігання відмовам батьків від дітей з психофізичними порушеннями та потраплянню їх в інтернатні заклади;
  • запобігання інвалідизації дитячого населення.

Учасниками  засідання розглядався проект Плану дій щодо розвитку Раннього втручання в Україні «Раннє втручання — здоров'я нації — майбутнє України», проблеми та перспективи його реалізації, можливості використання міжнародного досвіду, шляхи та механізми взаємодії відомств у впровадженні, функціонуванні та фінансуванні системи послуг Раннього втручання в Україні.

Послуги раннього втручання є надзвичайно поширеними у більшості країн світу.  В Україні у Харківській, Львівській, Одеській та Закарпатській областях із залученням проектів міжнародної технічної допомоги на базі окремих закладів та установ вже впроваджено елементи комплексної послуги раннього втручання. Держава готова виконати пілотні проекти для подальшого поширення раннього втручання на території України.

«Розвиток системи раннього втручання є актуальним у зв’язку з реформуванням системи охорони здоров’я, посиленням первинної ланки надання допомоги, зміни моделі педіатричної допомоги на модель сімейного лікаря та ефективною формою забезпечення доступності комплексних, тривалих у часі послуг дітям раннього віку з порушеннями психофізичного розвитку, а також допомоги родинам, що виховують таких дітей», — зауважив Міністр охорони здоров’я України Олександр КВІТАШВІЛІ.

За розрахунками Європейської Академії Дитячої Інвалідності, в Україні близько 1 млн дітей буде потребувати постійного медико-педагогічного супроводу.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27853

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47529

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42293

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді