Допомога дітям раннього віку з особливими потребами в Україні: запровадження системи Раннього втручання

В Україні створять єдину комплексну міжвідомчу систему Раннього втручання для дітей раннього віку з особливими потребами з метою надання системної підтримки родинам, які виховують дітей з вадами розвитку, запобігання відмовам батьків від дітей з психофізичними порушеннями та потраплянню їх в інтернатні заклади, а також запобігання інвалідизації дитячого населення

МОЗ України визначено координуючим відомством з питань створення, розвитку та функціонування єдиної комплексної міжвідомчої системи Раннього втручання для дітей в Україні. Таке рішення було прийнято за результатами засідання Міжнародної експертної робочої групи з питань розвитку системи послуг Раннього втручання в Україні, що днями відбулася у стінах Міністерства охорони здоров'я України за участю Міністра охорони здоров’я Олександра КВІТАШВІЛІ.

Захід націлений на продовження співпраці у питаннях розвитку системи послуг Раннього втручання в Україні.

Мета:

  • організація допомоги дітям раннього віку з особливими потребами;
  • надання системної підтримки родинам, які виховують дітей з вадами розвитку;
  • запобігання відмовам батьків від дітей з психофізичними порушеннями та потраплянню їх в інтернатні заклади;
  • запобігання інвалідизації дитячого населення.

Учасниками  засідання розглядався проект Плану дій щодо розвитку Раннього втручання в Україні «Раннє втручання — здоров'я нації — майбутнє України», проблеми та перспективи його реалізації, можливості використання міжнародного досвіду, шляхи та механізми взаємодії відомств у впровадженні, функціонуванні та фінансуванні системи послуг Раннього втручання в Україні.

Послуги раннього втручання є надзвичайно поширеними у більшості країн світу.  В Україні у Харківській, Львівській, Одеській та Закарпатській областях із залученням проектів міжнародної технічної допомоги на базі окремих закладів та установ вже впроваджено елементи комплексної послуги раннього втручання. Держава готова виконати пілотні проекти для подальшого поширення раннього втручання на території України.

«Розвиток системи раннього втручання є актуальним у зв’язку з реформуванням системи охорони здоров’я, посиленням первинної ланки надання допомоги, зміни моделі педіатричної допомоги на модель сімейного лікаря та ефективною формою забезпечення доступності комплексних, тривалих у часі послуг дітям раннього віку з порушеннями психофізичного розвитку, а також допомоги родинам, що виховують таких дітей», — зауважив Міністр охорони здоров’я України Олександр КВІТАШВІЛІ.

За розрахунками Європейської Академії Дитячої Інвалідності, в Україні близько 1 млн дітей буде потребувати постійного медико-педагогічного супроводу.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Мультимедіа в роботі з дошкільниками

Особливості мультимедійних презентацій для музичних занять у дитячому садку. Ідеї ігор-презентацій та відеороликів до різних програмових завдань
7512

Що врахувати у питаннях пожежної безпеки у закладі освіти

Небезпечний вогонь захоплює зненацька місця з масовим перебуванням людей, а тим більше дітей. Таким місцем, зокрема, є заклади освіти. Як убезпечити і дітей, і колектив від небажаних наслідків, шо потрібно зробити керівнику закладу, яку превентивну роботу повинні проводити педагоги, що повинні знати неповнолітні відвідувачі школи чи дитсадка – читайте у статті
11991

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді