Чому можуть проводитися позапланові перевірки закладів освіти?

Підстави та порядок проведення позапланових перевірок у закладах освіти

Позапланові перевірки закладів

Автономізація фінансів ЗДО: розв’язуємо робочі ситуації

22 листопада 2022 року набув чинності Порядок проведення позапланових перевірок закладів освітньої діяльності. Його затвердили відповідним наказом МОН.

Детальну інформацію з роз’ясненнями щодо процедури проведення таких перевірок у закладах освіти опублікували на сайті Державної служби якості освіти. 

Безпосередньо перевіряти заклади можуть Державна служба якості освіти України та її територіальні органи в межах своїх повноважень.

Серед підстав для перевірки освітнього закладу:

  • звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило чи може спричинити шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, до якого додаються документи чи їхні копії, що підтверджують такі порушення (за наявності);
  • необхідність перевірити, чи виконують розпорядження, видане за результатами попереднього заходу державного нагляду (контролю), який провели Державна служба якості освіти або її територіальний орган;
  • звернення освітнього омбудсмена.

Зауважимо, що перевірки за анонімними та іншими безпідставними зверненнями проводити не будуть. Також заборонено проводити повторні перевірки за тим самим фактом, що був підставою для першого проведення перевірки.

Окрім того, у Держслужбі чи її територіальних органах не розглядатимуть та не перевірятимуть питання, які є предметом розгляду в суді або щодо яких набрало законної сили рішення суду. Не перевірятимуть також ті питання, щодо яких органи досудового розслідування здійснюють кримінальне провадження.

Уповноважені органи проводять перевірки лише з тих питань, які визначені у переліку питань для проведення позапланових перевірок.

Загальний строк проведення перевірки не може перевищувати 15 робочих днів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42126

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді