Як змінюватиметься шкільна програма через виклики воєнного часу

Зміст і наповнення шкільних предметів буде оновлено, зважаючи на нові виклики перед державою

Виклики війни для навчання

Які вимоги з безпеки виконати, щоб заклад міг працювати

Зміст і наповнення шкільних предметів, що стосуватимуться навчання школярів навичкам з цивільного захисту, тактичної медицини або загальної довійськової підготовки, буде оновлений, зважаючи на нові виклики, які постали перед державою.

Таку інформацію зазначив голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак в інтерв'ю для ЗМІ. Це було прокоментовано під час обговорення питання щодо реагування шкільної освітньої програми на події, що відбуваються в Україні.

Як він повідомив, над оновленням навчального процесу працює Інститут модернізації змісту освіти, який відповідає за зміст і за наповнення цих дисциплін.

Зокрема, керівник освітнього комітету зауважив, що викладання цих уроків можна буде чудово реалізувати з допомогою ветеранів війни або за допомогою територіальної оборони.

Індивідуальний навчальний план: чи обов'язково складати

«Тоді там будуть і основи тактичної медицини, і основи тактичної підготовки і так далі. Крім того, зауважу, що і для хлопців, і дівчат все це потрібно однаково. В тій чи іншій мірі може різнитися програма, але по суті вона має бути однаковою, тому що і хлопці повинні розбиратися в медицині, і дівчата повинні мати навички поводження зі зброєю», — відзначив голова комітету Верховної Ради з питань освіти. 

Окрім того, він акцентував, що вивчення дисципліни необхідно розпочинати з базової школи.

«Тому ці предмети переглядаються і будуть переглядатися далі. І я вважаю, що це потрібно робити не лише в 10–11-х класах, а й раніше, з 8–9-го, бо частина дітей після 9-го класу йде в професійну освіту», — зазначив Сергій Бабак.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

«Щедрик» — українське диво

«Щедрик» на Різдво щороку — традиційна і безсмертна мелодія. «Гімн дзвонів» — так у всьому світі називають найпопулярнішу щедрівку в обробці композитора Миколи Леонтовича. Тож важливо дітям розказати про нього детальніше. Скористайтеся запропонованим конспектом уроку.
15964

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді