Як змінюватиметься шкільна програма через виклики воєнного часу

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Зміст і наповнення шкільних предметів буде оновлено, зважаючи на нові виклики перед державою

Виклики війни для навчання

Стратегії успішної комунікації керівника

Зміст і наповнення шкільних предметів, що стосуватимуться навчання школярів навичкам з цивільного захисту, тактичної медицини або загальної довійськової підготовки, буде оновлений, зважаючи на нові виклики, які постали перед державою.

Таку інформацію зазначив голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак в інтерв'ю для ЗМІ. Це було прокоментовано під час обговорення питання щодо реагування шкільної освітньої програми на події, що відбуваються в Україні.

Як він повідомив, над оновленням навчального процесу працює Інститут модернізації змісту освіти, який відповідає за зміст і за наповнення цих дисциплін.

Зокрема, керівник освітнього комітету зауважив, що викладання цих уроків можна буде чудово реалізувати з допомогою ветеранів війни або за допомогою територіальної оборони.

Заяви: як оформлювати та реєструвати

«Тоді там будуть і основи тактичної медицини, і основи тактичної підготовки і так далі. Крім того, зауважу, що і для хлопців, і дівчат все це потрібно однаково. В тій чи іншій мірі може різнитися програма, але по суті вона має бути однаковою, тому що і хлопці повинні розбиратися в медицині, і дівчата повинні мати навички поводження зі зброєю», — відзначив голова комітету Верховної Ради з питань освіти. 

Окрім того, він акцентував, що вивчення дисципліни необхідно розпочинати з базової школи.

«Тому ці предмети переглядаються і будуть переглядатися далі. І я вважаю, що це потрібно робити не лише в 10–11-х класах, а й раніше, з 8–9-го, бо частина дітей після 9-го класу йде в професійну освіту», — зазначив Сергій Бабак.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47922

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
120

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159920

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31572

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59612

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді