В освітньому комітеті ВР розповіли до чого може призвести зміна моделі НМТ-2023

Голова освітнього комітету ВР пропонує цього року вже не змінювати модель НМТ

Четвертий предмет у НМТ-2023Як підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

Включення четвертого предмета до НМТ через запровадження обов'язкового тесту з історії України призведе до необхідності або скорочувати кількість завдань мультипредметного тесту, або збільшувати тривалість тестування до 4 годин.

Таку інформацію зазначив голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак під час інтерв’ю для ЗМІ.

Як він повідомив щодо можливості додати один обов'язковий предмет до моделі НМТ, залишивши ще один на вибір, то в такому випадку повториться проблема, яка була минулого року, коли в тестах було менше складних завдань. Це знову не дасть змоги відібрати більш підготовлених випускників.

«Це мене турбує, бо знову буде проблема з 10 тис. двохсотбальниками, яких важко між собою відрізнити. І почнеться історія з мотиваційними листами всередині університетів. А мотиваційний лист у хороших університетах — це хороша історія, а в не дуже доброчесних університетах — це повернення до корупції», — зауважив керівник освітнього комітету ВР.

Зокрема, він повідомив, що майбутні студенти вже почали готуватися до НМТ за раніше оголошеним механізмом.

«Тому я пропонував би цього року вже нічого не змінювати. При тому, що ви не уявляєте, як я розумію важливість історії України для свідомості дітей, які виходять зі школи. Я не проти зробити її третім обов'язковим предметом, але робити з трьох годин тестування чотири години — мені шкода абітурієнтів, це важко», — акцентував Сергій Бабак.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
142245

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86418

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46958

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді