В освітньому комітеті ВР розповіли до чого може призвести зміна моделі НМТ-2023

Голова освітнього комітету ВР пропонує цього року вже не змінювати модель НМТ

Четвертий предмет у НМТ-2023 Оновлена посадова інструкція вчителя початкових класів

Включення четвертого предмета до НМТ через запровадження обов'язкового тесту з історії України призведе до необхідності або скорочувати кількість завдань мультипредметного тесту, або збільшувати тривалість тестування до 4 годин.

Таку інформацію зазначив голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак під час інтерв’ю для ЗМІ.

Як він повідомив щодо можливості додати один обов'язковий предмет до моделі НМТ, залишивши ще один на вибір, то в такому випадку повториться проблема, яка була минулого року, коли в тестах було менше складних завдань. Це знову не дасть змоги відібрати більш підготовлених випускників.

«Це мене турбує, бо знову буде проблема з 10 тис. двохсотбальниками, яких важко між собою відрізнити. І почнеться історія з мотиваційними листами всередині університетів. А мотиваційний лист у хороших університетах — це хороша історія, а в не дуже доброчесних університетах — це повернення до корупції», — зауважив керівник освітнього комітету ВР.

Зокрема, він повідомив, що майбутні студенти вже почали готуватися до НМТ за раніше оголошеним механізмом.

«Тому я пропонував би цього року вже нічого не змінювати. При тому, що ви не уявляєте, як я розумію важливість історії України для свідомості дітей, які виходять зі школи. Я не проти зробити її третім обов'язковим предметом, але робити з трьох годин тестування чотири години — мені шкода абітурієнтів, це важко», — акцентував Сергій Бабак.

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78541

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
302

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді