Коли вчителям піднімуть заробітну плату

Підвищення зарплати вчителів має стати одним з головних завдань після завершення війни

Підвищення зарплати вчителямЯк працювати з трудовими книжками під час воєнного стану

Підвищення заробітної плати вчителів має стати одним з головних завдань в освітній сфері після завершення війни.

Таку інформацію зазначив голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак під час інтерв’ю ЗМІ. 

Як він повідомив, наразі підвищення рівня заробітних плат для вчителів є ускладненим через те, що всі доходи бюджету спрямовуються на ЗСУ, а соціальні виплати фінансують міжнародні донори, допомога яких вже вимірюється десятками мільярдів доларів.

«Що стосується зарплат педагогів. Найбільше я хочу, щоб у них піднялася зарплата, найбільше цього хоче і президент. Підняття зарплат вчителям було заплановано в перший рік COVID-19. Але в той момент зрозуміли, що потрібно втримати в країні медичних працівників, щоб вони не поїхали за кордон, бо їм одразу пропонували у Східній Європі дуже привабливі заробітні плати. Тому була необхідність медикам терміново підняти зарплати і домовитися, що наступного року щонайменше до такого самого рівня піднімаємо зарплати педагогам. Та, на жаль, сталася повномасштабна війна, яка знищила всі плани. Але це буде перше, що буде зроблено після війни — підвищення зарплати педагогам», — зауважив голова освітнього комітету ВР.

Відвідування ЗДО без організації харчування: як оформити

Окрім того, він акцентував, що до завершення війни здійснити підвищення заробітних плат українських вчителів буде неможливо.

«Нам наші партнери скажуть: "За всієї поваги, ми намагаємося вам допомагати, суми вимірюються десятками мільярдів доларів, а ви хочете нам ще докинути мільярд?" Ну, або ж брати борг. Це найпростіший популістський вихід: підняти зараз зарплати, взяти в борг гроші, щоб наші діти потім їх віддавали. Ми не можемо собі цього дозволити і не хочемо цього робити», — наголосив Сергій Бабак. 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1610

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2628

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді