Перелік предметів НМТ змінювати не варто

Питання зміни переліку предметів НМТ й досі залишається дискусійним

Перелік предметів НМТ змінювати не варто

Учень не хоче вчитися: теорія і практика

Голова парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак прокоментував ситуацію навколо НМТ.

Зокрема, наголосив на тому, що при обговоренні переліку предметів НМТ та його можливої зміни необхідно з повагою відноситися до вступників, яким місяць тому було повідомлено про модель проведення тесту.

«Цей закон насправді повторює минулорічний закон. Ми просто передаємо право Міністерству освіти і науки формувати цей тест цьогоріч. Місяць тому ми вже вийшли зі спільною заявою Комітету ВР і Міністерства освіти і науки, оскільки нас запитували батьки і абітурієнти з чого буде складатися тест. Ми наперед, місяць тому вийшли на прес-конференцію і сказали з чого він буде складатися. Тому зараз на мою думку, змінювати це вже під час підготовки до національного мультипредметного тесту напевно не варто», – наголосив Бабак.

Також він окреслив питання вибору предметів вступниками.

«Діти, які успішно складуть українську мову і математику, так само успішно завершать перший курс. Водночас коли ми говорили про предмет на вибір і робили опитування, то майже половина дітей обрала історію України. Вони будуть її складати на вибір. Я не бачу у цьому проблеми, хоча чудово розумію, як предмет історія України насправді формує національну ідентичність», – додав Сергій Бабак.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Портфоліо вихователя дитячого садка

Портфоліо — це форма презентації педагогом свого педагогічного досвіду. Як створити й оформити портфоліо вихователя закладу дошкільної освіти? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу?
45495

БКДО: Державний стандарт дошкільної освіти

Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
91017

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді