Міністр розповів про вагомість блоку історії України в НМТ-2023

Для вступу на гуманітарні спеціальності коефіцієнт балів за блок НМТ з історії України буде найбільшим

НМТ з історії УкраїниЯк працювати з трудовими книжками під час воєнного стану

Для вступу на гуманітарні спеціальності ваговий коефіцієнт балів за частину НМТ з історії України буде найбільшим.

Таку інформацію зазначив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет щодо місця та значення предмета Історія України у цьогорічній вступній кампанії.

Як він зауважив, історія України залишається у системі зовнішнього оцінювання.

«Історія України ні в якому разі не зникне з системи тестування, особливо по гуманітаріях... На гуманітарні спеціальності коефіцієнт, який дає максимальну кількість балів, буде, звісно, в пріоритеті для історії України», — наголосив керівник Міносвіти.

Окрім того, він акцентував, що вступники зможуть використовувати для вступу будь-який третій предмет за вибором на НМТ.

«З кожним компонентом з цих п'яти наборів вступник може вступати за будь-яким напрямом, але для гуманітарних спеціальностей найбільший коефіцієнт балів буде саме з історії України», — підкреслив Сергій Шкарлет.

Зокрема, міністр погодився з думкою, що історія України в сучасних реаліях є надважливим предметом для сучасного українця.

«Але не погоджуюся з тим, що саме іспитом ми маємо спонукати вивчати історію України. Це мають батьки, суспільство, кожен громадянин чітко знати українську мову, українську історію, українську культуру, історію рідного краю, національні традиції незалежно від того чи є іспит, чи немає іспиту. Те, що робиться під примусом, це ніколи не буде на відмінно», — наголосив очільник освітнього відомства.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1612

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2630

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді