Українські виші продовжують використовувати російську

В українських вишах встановлено випадків невмотивованого використання російської

Використання російської у вишахТрудові відносини в умовах воєнного стану: ГОЛОВНЕ

В українських закладах вищої освіти встановлено низку випадків невмотивованого використання російської мови в освітньому процесі.

Таку інформацію зазначили у зверненні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти до українських університетів щодо практик використання російськомовної літератури та російськомовного навчання.

Окрім того, у НАЗЯВО зауважили про випадки викладання у вишах російською мовою освітніх компонентів або їх складових, наведення наукової та навчально-методичної літератури російською мовою як обов’язкової.

Також є випадки використання у вишах перекладів фундаментальних праць російською замість оригіналів або українськомовних перекладів.

А деякі заклади вищої освіти організовують освітній процес для конкретного освітнього компонента винятково на російськомовних джерелах та навчально-методичному забезпеченні.

Як акцентують у НАЗЯВО, подібна діяльність йде в розріз із законами «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та іншими нормативними актами.

«Така освітня діяльність призводить до грубого порушення прав здобувачів вищої освіти, які здобували загальну середню освіту українською мовою та не володіють російськомовною термінологією на достатньому рівні», — наголошують у Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти.

Зокрема, особливого обурення в НАЗЯВО викликає те, що деякі українські заклади вищої освіти продовжують бути осередками зросійщення української молоді, ігноруючи Стратегію популяризації української мови, схвалену Кабінетом Міністрів щодо утвердження всебічного використання української мови в усіх сферах на всій території України з метою ствердження української ідентичності.

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
101117

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
752

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28007

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78641

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді