Українські виші продовжують використовувати російську

В українських вишах встановлено випадків невмотивованого використання російської

Використання російської у вишахТрудові відносини в умовах воєнного стану: ГОЛОВНЕ

В українських закладах вищої освіти встановлено низку випадків невмотивованого використання російської мови в освітньому процесі.

Таку інформацію зазначили у зверненні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти до українських університетів щодо практик використання російськомовної літератури та російськомовного навчання.

Окрім того, у НАЗЯВО зауважили про випадки викладання у вишах російською мовою освітніх компонентів або їх складових, наведення наукової та навчально-методичної літератури російською мовою як обов’язкової.

Також є випадки використання у вишах перекладів фундаментальних праць російською замість оригіналів або українськомовних перекладів.

А деякі заклади вищої освіти організовують освітній процес для конкретного освітнього компонента винятково на російськомовних джерелах та навчально-методичному забезпеченні.

Як акцентують у НАЗЯВО, подібна діяльність йде в розріз із законами «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та іншими нормативними актами.

«Така освітня діяльність призводить до грубого порушення прав здобувачів вищої освіти, які здобували загальну середню освіту українською мовою та не володіють російськомовною термінологією на достатньому рівні», — наголошують у Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти.

Зокрема, особливого обурення в НАЗЯВО викликає те, що деякі українські заклади вищої освіти продовжують бути осередками зросійщення української молоді, ігноруючи Стратегію популяризації української мови, схвалену Кабінетом Міністрів щодо утвердження всебічного використання української мови в усіх сферах на всій території України з метою ствердження української ідентичності.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Підготовка до засідання педагогічної ради школи

Засідання педагогічної ради — важлива складова роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо її функції та особливості підготовки до засідань
43120

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143412

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86611

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47056

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді