Мовний омбудсмен закликав боротися з лінгвоцидом української

Уповноважений із захисту державної мови закликав повідомляти про випадки лінгвоциду української

Стоп лінгвоцид української

Автономізація фінансів ЗДО: розв’язуємо робочі ситуації

Вилучаючи з бібліотек наукову й художню літературу з історії України, створюючи списки заборонених книг, окупанти прагнуть до знищення української національної ідентичності. Мовний омбудсмен Тарас Кремінь пропонує громадянам повідомляти про всі вияви лінгвоциду.

З відповідним закликом Уповноважений із захисту державної мови звернувся на своїй сторінці в Facebook. 

Про випадки лінгвоциду можна повідомити на електронну пошту: [email protected].

«Вилучення українськомовної літератури на окупованій Луганщині — серед зухвалих проявів політики лінгвоциду російських військових злочинців», — зазначив Тарас Кремінь

Ідеться про список «екстремістської літератури», який заборонили у так званій ЛНР.

«Створення списку “заборонених” 365 творів, переважно книг з історії України, досліджень з питань Голодомору, а також коміксів — це спроби стерти нашу національну ідентичність. Не зволікаючи, окупанти витісняють все українське зі сфер суспільного життя, зокрема, освіти і культури. З перших днів окупації вони перевели школи на російську мову навчання, звільнили вчителів української мови, літератури й історії, провели ревізію бібліотек. Створення такого “чорного списку” — черговий злочин окупантів, їхнє намагання знищення всього українського», — акцентував Уповноважений із захисту державної мови.

Окрім того, омбудсмен зауважив, що Секретаріат Уповноваженого постійно фіксує факти лінгвоциду на тимчасово окупованих територіях і передає їх до правозахисних та правоохоронних органів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1612

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2629

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді