Мовний омбудсмен закликав боротися з лінгвоцидом української

Уповноважений із захисту державної мови закликав повідомляти про випадки лінгвоциду української

Стоп лінгвоцид української

Нові вимоги до медоглядів працівників ЗДО

Вилучаючи з бібліотек наукову й художню літературу з історії України, створюючи списки заборонених книг, окупанти прагнуть до знищення української національної ідентичності. Мовний омбудсмен Тарас Кремінь пропонує громадянам повідомляти про всі вияви лінгвоциду.

З відповідним закликом Уповноважений із захисту державної мови звернувся на своїй сторінці в Facebook. 

Про випадки лінгвоциду можна повідомити на електронну пошту: [email protected].

«Вилучення українськомовної літератури на окупованій Луганщині — серед зухвалих проявів політики лінгвоциду російських військових злочинців», — зазначив Тарас Кремінь

Ідеться про список «екстремістської літератури», який заборонили у так званій ЛНР.

«Створення списку “заборонених” 365 творів, переважно книг з історії України, досліджень з питань Голодомору, а також коміксів — це спроби стерти нашу національну ідентичність. Не зволікаючи, окупанти витісняють все українське зі сфер суспільного життя, зокрема, освіти і культури. З перших днів окупації вони перевели школи на російську мову навчання, звільнили вчителів української мови, літератури й історії, провели ревізію бібліотек. Створення такого “чорного списку” — черговий злочин окупантів, їхнє намагання знищення всього українського», — акцентував Уповноважений із захисту державної мови.

Окрім того, омбудсмен зауважив, що Секретаріат Уповноваженого постійно фіксує факти лінгвоциду на тимчасово окупованих територіях і передає їх до правозахисних та правоохоронних органів.

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78541

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
302

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді