Руслан ГУРАК: Задля організації освітнього процесу в школах, задоволення потреб дітей заклади освіти і громади повинні мати дієві інструменти

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

9 лютого 2021 року відбувся Партнерський форум «Освіта України 2021: стратегічні цілі та пріоритетні напрями»

Новий Порядок медичного обслуговування учнів: ГОЛОВНЕ

Голова Державної служби якості освіти України Руслан ГУРАК виступив у панельній дискусії щодо забезпечення доступної та якісної освіти в умовах проведення адміністративно-територіальної реформи.

«Задля організації освітнього процесу в закладах освіти, задоволення потреб дітей школи і громади повинні мати дієві, надійні та узгоджені інструменти, створені на основі спільних принципів та цінностей», – зауважив Руслан ГУРАК. – Одним з таких інструментів є методичні рекомендації щодо формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах, розроблені Державною службою якості освіти».

Голова Служби звернув увагу, що заклад освіти – це територія успіху, комфорту, розвитку і безпеки для навчання та професійної діяльності. Лише в партнерстві та об’єднавши зусилля державних, місцевих органів управління освітою, шкіл, зможемо створити такий заклад.

«Удосконалення освітнього та управлінського процесів залежить від формування спільного розуміння якості освітньої діяльності, запровадження закладами щорічного самооцінювання, а також використання засновниками уніфікованих критеріїв та індикаторів для оцінювання якості освітньої діяльності на територіях», – наголосив Руслан ГУРАК.

Голова Служби підкреслив, що Державною службою якості освіти та її управліннями в областях проводиться інституційний аудит шкіл, за результатами якого заклад отримує рекомендації, практичні поради, як саме покращити свою діяльність. Важливо, щоб і керівники об’єднаних територіальних громад (засновники) враховували цей документ під час прийняття управлінських рішень, спрямованих на підвищення якості освіти.

Метою проведення Партнерського форуму стало визначення стратегічних цілей розвитку освіти в період проведення адміністративно-територіальної реформи й децентралізації влади в Україні, обговорення широкого кола найбільш актуальних питань реформування галузі.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5283

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
96932

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
102333

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
1272

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28120

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді