Руслан ГУРАК: Задля організації освітнього процесу в школах, задоволення потреб дітей заклади освіти і громади повинні мати дієві інструменти

9 лютого 2021 року відбувся Партнерський форум «Освіта України 2021: стратегічні цілі та пріоритетні напрями»

Новий Порядок медичного обслуговування учнів: ГОЛОВНЕ

Голова Державної служби якості освіти України Руслан ГУРАК виступив у панельній дискусії щодо забезпечення доступної та якісної освіти в умовах проведення адміністративно-територіальної реформи.

«Задля організації освітнього процесу в закладах освіти, задоволення потреб дітей школи і громади повинні мати дієві, надійні та узгоджені інструменти, створені на основі спільних принципів та цінностей», – зауважив Руслан ГУРАК. – Одним з таких інструментів є методичні рекомендації щодо формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах, розроблені Державною службою якості освіти».

Голова Служби звернув увагу, що заклад освіти – це територія успіху, комфорту, розвитку і безпеки для навчання та професійної діяльності. Лише в партнерстві та об’єднавши зусилля державних, місцевих органів управління освітою, шкіл, зможемо створити такий заклад.

«Удосконалення освітнього та управлінського процесів залежить від формування спільного розуміння якості освітньої діяльності, запровадження закладами щорічного самооцінювання, а також використання засновниками уніфікованих критеріїв та індикаторів для оцінювання якості освітньої діяльності на територіях», – наголосив Руслан ГУРАК.

Голова Служби підкреслив, що Державною службою якості освіти та її управліннями в областях проводиться інституційний аудит шкіл, за результатами якого заклад отримує рекомендації, практичні поради, як саме покращити свою діяльність. Важливо, щоб і керівники об’єднаних територіальних громад (засновники) враховували цей документ під час прийняття управлінських рішень, спрямованих на підвищення якості освіти.

Метою проведення Партнерського форуму стало визначення стратегічних цілей розвитку освіти в період проведення адміністративно-територіальної реформи й децентралізації влади в Україні, обговорення широкого кола найбільш актуальних питань реформування галузі.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
137342

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
85792

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46604

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
5107

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді