МОН та профільний Комітет ВР планують розширити повноваження засновників шкіл
Місія та імідж школи: врахуйте у роботі
Міністерство освіти і науки разом із профільним Комітетом Верховної Ради планують на законодавчому рівні розширити повноваження засновників закладів освіти під час створення мережі академічних ліцеїв.
Таку інформацію оприлюднив міністр освіти Сергій Шкарлет під час проведення форуму «Освіта України 2021: стратегічні цілі та пріоритетні напрями».
→ Що передбачає Положення про науковий ліцей та науковий ліцей-інтернат
Як він зазначив, сьогодні одним із важливих завдань є формування ефективної мережі закладів середньої освіти в територіальних громадах.
Проводите урок онлайн? Як забезпечити дисципліну в дистанційному освітньому процесі?
«Пропоновані зміни до закону «Про повну загальну середню освіту», над якими працює МОН спільно з профільним Комітетом Верховної Ради України, передбачатимуть скасування обмежень повноважень сільських, селищних та місцевих рад незалежно від чисельності населення територіальних громад. Зокрема, планується розширити повноваження засновників закладів освіти при створенні мережі академічних ліцеїв», — сказав очільник МОН України.
Зокрема, Сергій Шкарлет запевнив, що кожна дитина, яка виявить бажання навчатися в 10-му, 11-му та 12-му класі, матиме таку змогу.
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ