У Мін’юсті надали рекомендації щодо відновлення втрачених свідоцтв

У Міністерстві юстиції розповіли як діяти у разі втрати оригіналів свідоцтв

Відновлення втрачених документівТрудові відносини в умовах воєнного стану: ГОЛОВНЕ

Якщо оригінали свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану були викрадені, загублені, пошкоджені або знищені, потрібно звернутися до органів ДРАЦС — вони мають здійснити повторну видачу. Батьки й усиновителі можуть повторно отримати свідоцтво про народження дітей незалежно від їхнього віку.

Відповідні рекомендації щодо процесу відновлення свідоцтв опублікували в Міністерстві юстиції України.

Зокрема, повторну видачу свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану здійснюють незалежно від місця його реєстрації та місця проживання заявника.

Передусім для отримання повторного свідоцтва потрібно написати заяву. Це можуть зробити

  • сама особа, щодо якої складено запис;
  • її батьки, усиновлювачі, опікуни, піклувальники;
  • представники закладу охорони здоров’я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина;
  • представники органу опіки та піклування.

За особистим зверненням громадян до відділу ДРАЦС свідоцтва видають у той самий день.

Водночас, необхідно сплатити державне мито в розмірі 0,03 неоподаткованого мінімуму доходів громадян, тобто 51 коп.

Щодо свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану можуть повторно видавати представнику особи — у разі документального підтвердження його повноважень (за довіреністю) та за пред’явлення документів, що посвідчують його особу.

Свідоцтво про народження дитини повторно видають її батькам й усиновителям незалежно від віку дитини (крім осіб, позбавлених батьківських прав).

Окрім того, у разі розірвання шлюбу, свідоцтво про шлюб повторно не видають. Як зауважують у Мін’юсті, у таких випадках на письмове прохання заявника відділ ДРАЦС видає витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб. Такий документ може бути потрібний для підтвердження дошлюбного прізвища.

Задля відновлення свідоцтва про смерть можуть звернутися:

  • другий член з подружжя;
  • близький родич померлого;
  • особа, яка є спадкоємцем за законом або заповітом;
  • представник органу опіки й піклування у разі виконання ним повноважень з опіки та піклування стосовно осіб, які мають право на отримання такого свідоцтва.

Наголошуємо, що для повторного отримання будь-якого свідоцтва заявник має пред’явити паспорт громадянина України або паспортний документ, що посвідчує особу заявника, та документи, що підтверджують родинні стосунки між заявником та особою, щодо якої складено актовий запис.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Підготовка до засідання педагогічної ради школи

Засідання педагогічної ради — важлива складова роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо її функції та особливості підготовки до засідань
43146

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143624

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86667

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47073

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді