У МОН наголошують, що освітній процес триває незалежно від наявності електропостачання

Стратегії успішної комунікації керівника
Освітній процес триває незалежно від наявності електропостачання або тепла.
Таку інформацію зазначив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет під час телемарофону.
Як він повідомив, освітнє відомство разом з обласними департаментами освіти та науки напрацьовало величезну кількість практичних рекомендацій, що враховують передовий досвід українських вчителів.
«Ми сьогодні забезпечуємо освітній процес незалежно від наявності або відсутності світла, від наявності або відсутності тепла, від наявності або відсутності сховища, від того чи це територія окупована або деокупована», — зауважив очільник Міносвіти.
Окрім того, керівник МОН наголосив, що сьогодні жодної дитини не має бути поза освітнім процесом. І ми поступово до цього рухаємося.
«Навіть при відсутності світла ми застосовуємо модель асиміляції синхронного та асинхронного навчання. Ми застосовуємо можливість безінтернетних застосунків для гаджетів, для того щоб ми могли навіть при відсутності інтернету користуватися своїми гаджетами. Ми переводимо Всеукраїнську школу онлайн в режим ассинхронного сприйняття занять. Викладачі застосовують низку методик щодо повторення матеріалу, індивідуальних або міні групових занять з учнями», — акцентував Сергій Шкарлет.
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ